גם אני רוצה לשרוד

שי אראל אומנם ויתר על החלום להיות נושא כליו של ערן לוי, אבל עם המון נחישות נשמה והקרבה הוכיח שרוח הספורט היא האסטרטגיה הӘובה ביותר. גם לי היה חלום להיות שוער, אז אולי אנסה כוחי ליד גיא זו-ארץ

יום חמישי 31 דצמבר 2009
שלמה חסיד

מי מאיתנו לא חלם בילדותו להיות שחקן כדורגל. לא כוכב, שחקן פשוט. מהשורה. אחד שעושה מאה אלף דולר בשנה. שהשם שלו כתוב בעיתון, מוכר לאנשים שברחוב, נראה טוב, חי טוב, והכול אצלו טוב או כמעט טוב? כולנו בעצם.

גם שי אראל, השורד האחרון של הישרדות הפיליפינים, חלם על זה. הוא אפילו נגע בחלום כשעלה לבוגרים של הפועל חיפה. אבל די מהר הבין שאין לו את זה ופרש. 

אראל המשיך במסלול חייו, אבל החלום הגדול שלו לא הרפה ממנו. הוא ידע שעל הצ'אנסȠהבא שייקרה בדרכו הוא יסתער כמו נינג'ה, וככה בדיוק הוא ניצח את הישרדות 3. עם הרצון, הנשמה, הריאות, הלב, הטחול והכול. כל הכבוד לו על הביצוע המושלם.

גם לי בילדותי הרחוקה בירושלים של שנות השמונים היה חלום - להיות השוער של בית"ۨ ירושלים. בתור ילד שמן שלא מסוגל לרוץ לא העליתי בדימיוני אפשרות שאהפוך לשחקן שדה. אבל שוער? מה הוא כבר צריך לעשות? לא היה לי ספק שאני מסוגל להיות יוסי מזרחי הבא, ובין זינוק למשנהו לקחת עוד שאכטה ממשאף הונטולין שהייתי מחביא ליד הקורה.

כיום אני כבר בן 39, ואני מתחיל להבין ששוער כדורגל אני אולי כבר לא אהיה. אבל זה לא אומר שויתרתי לגמרי על החלום. עד היום אני לא מרשה לעצמי לעלות במשקל. על האופניים המסכנות שלי אני מדווש בלי הפסקה (תל אביב - כפר סבא וחזרה? קטן עליי), ואת המשימות שלי ככתב ספורט אני מש۪דל למלא באותו אופן שאליל נעוריי יוסי מזרחי היה מזנק על כדורים אבודים בשלוליות של ימק"א. אני והוא שני מתאבדים שיעים, עם תעלה עמוקה בראש, כמו כל שוער שמכבד את המקצוע.

לא הייתי כותב את כל השורות האלה אלמלא הצליח שי אראל בזכייתו אמש לגע۪ לי עמוק ברגש, ולהוכיח לי ולשכמותי שאין כמו רוח הספורט כאסטרטגיה שבאמצעותה אפשר להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי. 

במשך 52 יום על אי נידח הוא נאבק כאריה מול פייטרים לתפארת. גלדיאטורים כמו טומי ושכמותו, ובנחישות אינסופית, ולמרות הרעב, הצמߐ, הריחוק מאשתו וילדיו הקטנים והמעמסה הפיזית הקשה, הוא הגיע אחרון לקו הגמר. 

שי פיצה את עצמו על פספוס הקריירה ככדורגלן בהפועל חיפה, אבל הוכיח בדרכו שלפעמים חלומות מתגשמים ובהכי ענק שיש.

אני חושב שמעולם לא היתה ߖכיה צודקת יותר בהישרדות.

ואגב, העובדה שליאורה - הביצ'ית, התחמנית שמוכנה לרמוס את כל הנקרה בדרכה בגלל תאווה לכסף - לא קיבלה אפילו קול אחד  ביום הבוחר מלמדת את בנות ישראל לקח חשוב: תרפו.    

ߐז אולי גם אני אנסה.


תגובות

8

טלספורט בפייסבוק