מכבי תא כבר בקושי מעניינת

משחקי היורוליג כבר לא מעניינים, מה גם שמכבי כבר לא פקטור ביבשת. כל שנותר הוא לחכות לחזרתו של הדרבי התל אביבי העירה בשבילששוב תהיה סיבה לעשות מנוי למכבי

יום חמישי 07 ינואר 2010
שלמה חסיד
 כואב לי כל כך שמכבי תל אביב לא תהיה השנה בפיינל פור של היורוליג. זה לא שאני פנאט של מכבי, כמו שאני חולה על חו̦quot;ל. מה היה רע מבחינתי לנסוע לפריז לסקר את האירוע מטעם TELESPORT, ועל הדרך להוריד איזה משקה עם האוהדים המדהימים של מכבי בכיכר הבסטיליה, להשכיר אופניים ולחרוש את הרחובות הרומנטיים של העיר היפה בעולם?

אבל זהו, שהשנה אין פיינל פור. כבר בינואר הזדכינו על החלום. ואם להיות מציאותי, אפשר לומר שגם בחמש השנים הקרובות מכבי תתקשה לחזור למעמד היוקרתי, פשוט משום שביבשת היא כבר לא פונקציה, לא עם שחקנים כמו לאמפה, ויז'נייבסקי או בלות'נטל.

נכון שיש למכבי את פיני, שהוא מאמן מהשפיץ האירופי,̠אבל מאמן לא לוקח תארים לבדו, הוא צריך גם שחקנים. והם, מה לעשות, עולים כסף, שבמכבי אין כרגע, ומן הסתם גם לא יהיה. דיוויד פדרמן הסביר שהוא לא מוכן להפסיד כל שנה מיליון או שני מיליון דולר, והוא צודק במאה אחוז. גם כשלמכבי היה דוד  מאמריקה, בשם רענן ۛץ, הוא יותר פטפט בתקשורת מאשר תרם, ועם דיבורים לא קונים במכולת.

מבט אל השנים הבאות של מכבי מעלה את החשש שהקבוצה נמצאת בירידה תלולה. עוד כמה שנים תאבד הקבוצה את הנכס העיקרי שלה, שמעון מזרחי, שכבר חצה את גיל השבעים, ולך תדע כמה זמן הוא יוכל לסחӕב.

זרים בכירים, כאמור, אין כאן מאז שאנתוני פרקר, שאראס ו-וויצ'יץ' עזבו, אבל העצוב מכל הוא שאפילו ישראלים בכירים הפכו למותרות מבינחת מכבי. כספי מככב באן.בי.איי ומכבי אפילו לא מקבלת בציבור קרדיט על גידולו, בורשטיין נמק בגולה בפואנלברדה, הלפרין ߑאולימפיאקוס ואליהו בויטוריה. נשארנו עם גרין ופניני - שזה מעט ולא מספיק.

ואם ההווה מדכא, אז כעת אפילו העבר של מכבי נצבע בשחור. פרשת סמי בכר שהתפוצצה השבוע מעלה חשד שמכבי לקחה תארים תוך שימוש באמצעים בלתי כשירים. גל השמועות  Ļפוגע במוניטין של הקבוצה, ולך תכחיש שאחותך מוכרת את עעצמה.

באופן פרדוקסלי מי שיכול להציל את מכבי זה דווקא הפועל אוסישקין שחוזרת בעזרת השם לליגת העל. לפחות אז תהיה סיבה לעשות מנוי למכבי. כי אם מכבי תנצח את הפועל בעשרים הפרש, או תӕבס בשלושים פור, לפחות יהיה פה מעניין.  

תגובות

8

טלספורט בפייסבוק