לוזון: תהיה תקרת שכר

יו"ר ההתאחדות החדש כינס מסיבת עיתונאים ויגיש הצעה כי שכר כולל של שחקנים בקבוצה לא יעבור את ה-10 מיליון דולר. עוד מלוזון: קבוצה̠תוכל לשתף רק ארבעה זרים.

יום שני 19 מרץ 2007
אשר גולדברג

יו"ר ההתאחדות לכדורגל החדש, אבי לוזון, הציג את תוכניות העבודה לשלוש השנים הקרובות במסיבת עיתונאים מיוחדת.

עיקר מסיבת העיתונאים היה פתיחת חזית כנגד הקבוצות הגדולות וכנגד הבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק, בפרט.

לוזון הכין מצגת ארוכה והבהיר בתחילת הדברים כי: "תוקם ועדה מיוחדת שתבדוק את נושא פני הליגות. נבחן אם יש טעם להמשיך במתכונת הנוכחית או שיש להקים 2 ליגות של 18 קבוצות כ"א".
לוזון, שהבהיר כי דבריו מתואמים עם ממלא מקומו, שטרן חלובה, הוסיף: "החל מהעונה הבאה נפעל לכך שכל קבוצה תוכל לרשום חמישה זרים, אבל לשתף רק ארבעה. בכך לא נפגע בקבוצות המשתתפות במפעלים האירופאים, אבל כן נעזור לשחקנים הישראלים".

לוזון סיפר כי בכוונתו להגיש הצעה לפיה תהיה תקרת שכר לגבי שחקנים ישראלים וזרים ביחד שתעמוד על בין 8-10 מיליון דולר (פחות ממחצית התקציב של בית"ר היום).

היו"ר הדגיש: "כל מי שירצה להשקיע בנוער, בשכר מאמנים ובשכר לצוות המקצועי, יוכӜ לעשות זאת. אם מישהו ירצה לבנות 8 מגרשים, אין לי בעיה עם זה. אבל לשחקנים אין סיבה לשלם יותר מ-10 מיליון דולר.

"היום, חוץ מבית"ר, שום קבוצה לא מעמידה תקציב שכר לשחקניה יותר מ-6 מיליון דולר. התקציב לא יכלול דמי השאלה או העברה. אם מישהו רוצה להביא את רונאלדיניו הוא יכול להשקיע כמה שהוא רוצה, אבל השכר שלו יהיה חייב לעמוד בתקרת התקציב".

לוזון סיים את דבריו: "אני אהיה יו"ר של כולם, של כל הנבחרת, גברים, נשים, נוצרים, יהודים. אני אוהד מכבי פ"ת, אני לא מסתיר אӪ זה, אבל אין שום סיכוי שבעולם שההתאחדות תקבל איזושהי החלטה שהיא לטובת מכבי פ"ת או לטובת קבוצה אחרת. להיות יו"ר ההתאחדות זה תפקיד חשוב, אולי הכי חשוב חוץ מראש הממשלה.  אני לא באתי בשביל כסף. יש לי מספיק עד 120. אני רוצה להבהיר שלא היתה ולא תהיה שחיתות בהתאחדות לכדורגל".

לוזון שסיפר כי 71 אנשים הציעו עצמם להיות דובר ההתאחדות, אמר עוד ש"אני רוצה להגיע למצב בו שוטרים ייצאו מיציעי הכדורגל. אין מצב ששוטר מכה ילד". לוזון אמר כי מפעל גביע הטוטו יצומצם והגמר יערך כבר ߑחודש דצמבר. ב-1 ביוני יחל אורי שילה בתפקידו כמנכ"ל ההתאחדות.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק