שינוי בשיטת הדירוג של הג'ודאים

הג'ודאים יקבלו ניקוד במספר תחרויות על פי חשיבותן, וההשתתפות במשחקים האולימפיים תהיה על פי שמות הספורטאים המדורגים באופן אישי ולא עפ"י "מקומות" למדינות

יום רביעי 13 ינואר 2010
מערכת TELESPORT

איגוד הג'ודו הבינלאומי והוועד האולימפי הבינלאומי הודיעו על שינוי שיטת הדיۨוג של הג'ודאים לקראת המשחקים האולימפיים בלונדון 2012. הג'ודאים יקבלו ניקוד במספר תחרויות על פי חשיבותן, וההשתתפות תהיה על פי שמות הספורטאים המדורגים באופן אישי ולא עפ"י  "מקומות" למדינות.

חידוש נוסף לקראת משחקי לונדון 2012 קובעȠכי בכל קטגוריית משקל יוכלו להשתתף שני ספורטאים במספר תחרויות, מה שמבטיח התמודדות ספורטיבית הרבה יותר גדולה.
תחרויות שיזכו את הג'ודאים בניקוד בדרך למשחקים האולימפיים הן: אליפות עולם, גראנד סלאם, הפרס הגדול, אליפות אירופה, וגביע העולם. מדליה אולימפיתĠבמשחקים אולימפיים קודמים מזכה בניקוד אישי הגבוה ביותר.

בשתיים מהתחרויות יזכו הזוכים במדליות בפרסים כספיים. סך הפרסים למדליסטים בגראנד סלאם תזכה את הזוכה בפרס כספי של 150,000 דולרים, וסך הפרסים בתחרות הפרס הגדול עומד על  100,000 דולרים.

גילי לוסטיג, מנהל היחידה לספורט הישגי של הוועד האולימפי בישראל אמר היום: "ההתמודדות הספורטיבית בדרך למשחקים האולימפיים בלונדון תהיה הרבה יותר הגונה ותחרותית מבחינה ספורטיבית . לכל מדינה יש כרטיס אחד ללונדון בכל קטגוריית משקל, ומי שיזכה בו הוא הספורטߐי או הספורטאית שיקבעו את ההישגים הטובים ביותר באליפויות העולם ואירופה שהן תחרויות המטרה העיקריות".

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק