היום הגרלת הטופ 16. מכבי צפויה לבית מוות

בשעה 14:15 תחל הגרלת הטופ 16. מכבי תל אביב תפגוש בוודאות את אחת מאריות הכדורסל של אירופה, ככל הנראה ברצלונה ופנאתינייקוס. אפשרות נוספת: מכבי תשחק עם ריאל וסיינה. אפס פילזן תשחק גם היא עם מכבי

יום חמישי 14 ינואר 2010
שלמה חסיד
הגרלת משחקי הטופ 16 של היורוליג, תיערך היום בשעה 14:15 לערך בברצלונה, וכבר עתהĠברור שלאחריה יוכלו ראשי מכבי תל אביב לומר ש"מדובר בהגרלה קשה".

16 העולות לשלב הבא יוגרלו לארבעה בתים בני ארבע קבוצות כל אחת. הקבוצות יוגרלו על פי סדר דירוגן שנקבע ביום חמישי בערב. מכבי תל אביב שסיימה שלישית תהיה בדרג השלישי.

בדרג א' ישובצו: ברצלונה, אולימפיאקוס, צסק"א מוסקבה וריאל מדריד.

דרג ב': קאחה לבוראל, פנאתינייקוס, מלאגה וסיינה.

דרג ג': מכבי תל אביב, חימקי מוסקבה, פרטיזן בלגרד וזħלגריס.

דרג ד': מארוסי, אפס פילזן, ציבונה זאגרב, פרוקום סופוט.


להגרלה שני תנאים. הראשון: קבוצות ששיחקו באותו בית לא ישובצו באותו בית בשלב הבא. תנאי זה הוא מוחלט בדרגים הראשון השני והשלישי, אך במידת הצורך, הוא לא יקויים לגבי הדרג הרביעי. כך שמכבי תל אביב לא תוכל לשחק מול קאחה לבוראל או צסק"א מוסקבה

התנאי השני: שתי קבוצות מאותה מדינה לא ישחקו  באותו בית, אלא אם כן אין ברירה.

משחקי שלב הטופ 16 יחלו ב-27 בינואר. על פי חישובים ۞תמטיים, סיכוי גבוה שמכבי תשחק  באותו בית עם פנאתינייקוס וברצלונה. סיכוי נמוך יותר הוא שמכבי תשחק בבית עם ריאל מדריד וסיינה. מהדרג הרביעי תשחק מכבי תל אביב בוודאות עם אפס פילזן. לגבי שאר האפשרויות, הסיכוי לכך אפסי ולמעשה מתמטית לא קיים. מה שבטוח, סיכוۙיה של מכבי ת"א לסיים באחד משני המקומות הראשונים ולהעפיל לשלב ההצלבה אינם גבוהים.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק