שבוע סוף: מהאיטי לאברבנל

רעידת האדמה במקום הכי עני על הפלנטה אותתה לנו להבין כי החיים הם הערך הכי יקר לאדם, אולם בספורט הישראלי חיי ערך האדם לסתבר לא גבוהים, אם מיליארדר אמריקאי הגיע לשיגעון ולמעצר בכפייה. אייל כהן מחפש אי של שפיות

יום שישי 15 ינואר 2010
אייל כהן

העולם משתגע? בזה אין כל כך ספקות כפי שצפינו בשۑוע האחרון. השינויים הקיצונים שעוברים על הגלובוס הקטן שבו חיים להם יישות בני האדם, מתחילה לקבל צורות מוזרות לא מוכרות בשנים האחרונות.

אסון פוקד אסון, כלכלות מתרסקות, שינויים קיצוניים במזג האוויר, אנשים פשוטים שהופכים לעשירים בין לילה, רעידות אדמה קӘלניות אבל מה שיותר מפחיד זה שאנו בני האדם שכחנו בעצם להבין מהי מהות החיים.

בתקופה האחרונה אנו עדים למדרון תלול בספורט הישראלי, שהפך בין היתר למוסף פלילים
לא רע בהשוואה לאחיו המקורי. אלו הן מספר הידיעות שקפצו לבקר: יו"ר התאחדות לכדורגלĠשמחסל חשבונות ישירות דרך סוכני תקשורת כאלו או אחרים נגד מאמן הנבחרת, שנתפס מעביר "בקבוק או שניים" בנתב"ג בשווי מאות אלפי שקלים.


מימדי האסון בהאיטי. "מוסר ההשכל של המציאות האנושית"

שופטי כדורסל, שאמורים להיות היושר המקצועי של הענף, חשודים בהעלמות מס בשווי אלפי שקלים. מאמן קבוצת כדורסל בכירה שמספר לנו כי עדיף לאȠלחזור לארץ עם מיליונים שעשה אצל הגוים, והועלה החשד כי שמו מעורב עם מנהל קבוצה בכירה לשעבר שהחליט לקחת איתו
את האמת לקבר ולפתוח תיבת פנדורה של אנשים בכירים שעודם בחיים, שעדיין מחפשים דרך להינצל מהלא נודע.

השיא של השיגעון שחדר לספורט הישראלי Ӕיה בימים האחרונים, כשמיליארדר יהודי מגלומן, הגיע עם כל הכסף הגדול, לוקה בסכיזופרניה (מחלת הרדיפה) או שמא סינדרום ירושלים (משיחיות) נטרף על דעתו וכמעט הוביל 2 מועדונים לאבדון במכה אחת.

ועוד לא חלפה הסערה הופיעה בפנינו רעידת אדמה קטלנית באי הקӘן האיטי, שלמעשה הפך למוסר ההשכל של המציאות האנושית והתהייה שעלתה במוחי, מדוע ולמה בדיוק במקום הכי נחות, הכי עני, הכי מוזנח, השכונה האחורית של המין האנושי, של הקפיטליזם, של העולם המודרני המפואר וכל הלוקשים של יוקרה וצביעות, קפץ לו האיטי לקידמת הבמה?
תמונות: בית"ר נט וגטי אימג'.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק