אניימה לא ישחק מול חיפה, ניגריה ברבע הגמר

אליפות אפריקה: "הנשרים" הביסו בקלות את מוזמביק 0:3 (צמד של אודמווינגי ושער של מרטינס) והעפילו לרבע הגמר מהמקום השני, יחד עם מצרים, שߠיצחה במשחק המקביל בבית 0:2 את בנין. אניימה לא ישוחרר למשחקה של הפועל ת"א

יום רביעי 20 ינואר 2010
מערכת TELESPORT

 היום הלפני אחרון בשלב המוקדם של אליפות אפריקה הסתיים הערב ללא הפתעות מרעישות, כאשר ניגריה הצטרפה למצרים מהמקום השני בבית ג' והעפילה יחד איתה לשלב רבע הגמר של הטורניר.

הניגרים, היו צריכים ניצחון על מוזמביק כדי להבטיח מקום ברבע הגמר וזה בדיוק מה שהם עשו עם ניצחון 0:3 קליל למדי. מוזמביק הצליחה להחזיק מעמד כמעט מחצית שלמה מול הניגרים העדיפים, אך פטר אודמווינגי שבר את הקרח בדקה ה-45 בשער יפה מבעיטה חדה מ-20 מטרים.

אודמווינגי, הכפיל את היתרון והבטיח את הניצחון מיד עם פתיחת המחצית השניה, כשניצל מסירה מצויינӪ של יעקובו, אקס מכבי חיפה וסגר עניין. אובפמי מרטינס, המחליף שמשחק בוולפסבורג חתם את הניצחון עם שער בדקה ה-86. 

ניגריה מעפילה לרבע הגמר מהמקום השני בבית ג', ותפגוש בשלב הבא את מוליכת בית 4, אחת מבית גאבון, קמרון או טוניסיה. 

אגב, משמעות הניצחון הדי צפוי של ניגריה וההעפלה לרבע הגמר, היא שהשוער יחמיץ בוודאות את משחקה של הפועל ת"א ביום שני הבא מול מכבי חיפה. זוהי מכה לאדומים, שקיוו שהניגרים יודחו כבר בשלב הראשון כדי לקבל את השוער המצטיין שלהם למשחק מול חיפה.

במשۗק המקביל בבית, ניצחה מצרים גם היא 0:2 את בנין החלשה ועלתה לרבע הגמר מהמקום הראשון. מצרים, שהבטיחה את ההעפלה עוד לפני המשחק, היתה צריכה ניצחון כדי להבטיח את המקום הראשון והיא סגרה עניין כבר אחרי חצי שעה.

אל מוחמדי העלה את המצרים ליתרון ראשון כבר בדקה השמינית. בנין, שהיתה חייבת לנצח כדי להעפיל, הרימה ידיים בדקה ה-24 כאשר מוטאיב המצרי כבש את השני והבטיח את הניצחון של מצרים, מחזיקת הגביע.

תגובות

טלספורט בפייסבוק