קישקשו תיקו

מכבי חיפה והפועל תל אביב נבהלו אחת מהשנייה והעדיפו לצאת רטובים אבל ללא שערים. משחק חלש שמתאים לליגות בקפריסין, בלגיה ולטביה. ואגב, היכן היו גיבורי הסקאוטים שכטר, ורמוט וכיאל?

יום שלישי 26 ינואר 2010
אשר גולדברג
 קריית אליעזר התרוקן בתוך מספר דקות אחרי שריקת הסיום של איתן תבריזי, השחקן המצטיין של מה שבשבועיים האחרונים בזבזו עליו אלפי מילים ריקות מתוכן, הבנה ומציאות.

מכבי חיפה, האלופה שבדרך והפועל תל אביב שהכי קרובה ېליה, פחדו אחת מהשנייה, הבהילו את עצמן, והכדורגל שגילו לעיני אצטדיון מלא היה דל, לא איכותי וברמה שחובבי הכדורגל בבתים מול מסכי הטלוויזיה ראו וסבלו. עכשיו גם ברור שאין לנו נציגה מתאימה שתצליח גם בעונה הבאה בליגת האלופות.

הכל היה מקרי. סתם בעיטות ללא טעם ומשחקנים שכבר שלחנו אותם לליגות הבכירות בגרמניה ובספרד ראינו יכולת של ליגה בלגית, קפריסאית ולטבית. ממש אכזבה ענקית למרגלות הכרמל משתי הקבוצות שהיום נחשבות לטובות ביותר בכדורגל הישראלי.

ראינו שהקבוצות שכבשו יחד 87 שערים לא הצליחוȠלהרעיד את הרשת אפילו פעם אחת. יאמר מייד, אלי גוטמן היה מוכן יותר למשחק הזה, והאדומים יכולים לראות סוג של נחמה בעובדה שכבר מסיום המשחק לא ישפילו אותם בתקשורת על יכולת פחדנית ועל משחק הגנתי.

אין ספק, אם אלי גוטמן היה מציב מערך חד יותר ובשבועיים̠האחרונים היה מאפס את איתי שכטר וגילי ורמוט מהכותרות הרעשניות שסביבם, היה אפשר שהוא היה גם מחזיר את הטעם לליגת העל.

מכבי חיפה שיחקה רע מאוד. ההגנה הייתה החלק היציב של הקבוצה, אבל מהקישור ועד אחרון הפורצים בחוד של אלישע לוי, לא ראינו כלום. ממש ӛדורגל שכונתי שרק טיפות הגשם הכבדות והקור גרמו לחלוצים לעשות תנועה ולרוץ. לא ראינו שום בעיטה אמיתית של אחד משחקני הקבוצות לעבר הרשת, שם ניצבו איתנים ניל אברבנל שהשכיח בשבועות האחרונים את החתול הניגרי, וינסנט אניימה, הנמצא באליפות אפריקה, וניר דוידוביץ' הירەק נמצא בדרך לשבירת שיא של אי-ספיגת שערים. 

אין הרבה מה לדבר על המשחק הזה, נזכיר רק את היכולת המצויינת של הקפטן האדום, וואליד באדיר, שבגיל 37 נראה מצויין וכמו כן את דניאל דה-רידר, שפציעה קשה שספג בהתנגשות ראשים עם ג'ון קולמה, תוכיח לו שהליגה בישראל לא תהיה עבורו עוד טיול או סיבוב בארץ הקודש.

עכשיו נמתין למשחק הבא של מכבי חיפה בשבוע הבא, באורווה נגד מכבי פתח תקווה. אולי משם תבנה הפועל תל אביב מחדש.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק