השור הספרדי נכנע לאנדי מארי

אליפות אוסטרליה: אנדי מארי, הבריטי המדורג 5 בעולם, ניצל את פציעתו של רפאל נӓאל (2 בעולם) והעפיל לחצי הגמר אחרי ניצחון 3:6,6:7 ו-0:3. מארי יפגוש בחצי הגמר את מריאן צ'יליץ', שהפתיע את אנדי רודיק. נשים: גם הנין בחצי הגמר

יום שלישי 26 ינואר 2010
מערכת TELESPORT
 רפאל נדאל, הטניסאי הספרדי המדורג 2 בעולם, הודח היום מאליפות אוסטרליה, אחרי הפסד ברבע הגמר לאנדי מארי, הבריטי. 

נדאל, שהיה אחד הפייבוריטים הברורים לזכייה, הפסיד את שתי המערכות הראשונות 6:3 ו-7:6 והחליט לפרוש במערכה השלישית במצב של 0:3 למארי, בשל פציעה בבירכו. נדאל, שידוע בשל הנחישות שלו והפיזיות המדהימה שלו, לא עמד בעומס הכאבים ונאלץ להיפרד מהטורניר מוקדם מהצפוי.

יריבו הבא של אנדי מארי בחצי הגמר יהיה מריאן צ'יליӥ' הקרואטי (14 בעולם),שהמשיך להפתיע כשהדיח מהטורניר את אנדי רודיק האמריקני המדורג 7 בעולם.

צ'יליץ, שהדיח בסיבוב הקודם את חואן מרטין דל פוטרו, העפיל לראשונה בקריירה שלו לחצי גמר גראנד סלאם, אחרי ניצחון גדול 3:6,6:2,6:3,3:6,6:7. רודיק, שהפסיד את שתי המערכות הראשונות, הצליח לבצע קאמבק ולהשוות ל-2:2 אבל צ'יליץ לא נשבר והצליח לנצח את המערכה החמישית המכרעת. צ'יליץ' ינסה להשיג ניצחון שלישי על טניסאי מהטופ 10 כשיפגוש את מארי.

בגיזרת הנשים, ז'וסטין הנין הבלגית, שחזרה בה מהפרישה שלה, נראית ӛאילו מעולם לא פרשה והבוקר העפילה בקלות לחצי גמר הטורניר אחרי ניצחון 5:7,6:7 על נדיה פטרובה הרוסיה.

הנין תפגוש בחצי הגמר את ז'י זאנג הסינית, שהדיחה ברבע הגמר עוד רוסיה, את מריה קירילנקו עם ניצחון קליל 3:6,1:6. זו הפעם השניה שהסינית, המדורגת 35 בעולם מעפילה לחצי הגמר, אחרי שהיתה בחצי גמר ווימבלדון 2008.

מאוחר יותר היום, ייערך המשחק המרכזי בגברים שיפגיש שניים מהפייבוריטים לזכייה בטורניר, רפאל נדאל המדורג 2 בעולם מול אנדי מארי המדורג 5 בעולם.

צילום: גטי אימג'

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק