הגדול מכולם: פדרר אלוף אוסטרליה

אליפות אוסטרליה: רוג'ר פדרר, שבר היום עוד שיא בקריירה המופלאה שלו, כשזכה בגראנד סלאם מספר 16 בקריירה אחרי ניצחון 6:7,4:6,3:6 על אנדי מארי בגמר באוסטרלךה. פדרר: "שיחקתי את הטניס הטוב בקריירה שלי"

יום ראשון 31 ינואר 2010
מערכת TELESPORT

אנדי מארי התייצב היום למөחק הגמר של אליפות אוסטרליה עם חלום: להביא לבריטים תואר גראנד סלאם ראשון אחרי 74 שנות בצורת. את רוג'ר פדרר, החלומות של מארי לא כל כך עניינו.

השוויצרי, המדורג 1 בעולם זכה היום בתואר גראנד סלאם מספר 16 בקריירה המופלאה שלו, אחרי ניצחון גדול על אנӓי מארי במשחק הגמר 6:7,4:6,3:6. 

פדרר, טייל מול מארי בשתי המערכות הראשונה, תוך הצגת הטניס המושלם שלו. במערכה השלישית הצליח מארי לכפות שובר שיויון על פדרר, אך שוב היעילות וקור הרוח של השוויצרי הכריעו. פדרר ניצח 11:13 בשובר השיויון הדר۞טי, בדרך ל-0:3 חלק במשחק כולו, שארך כשלוש שעות.

פדרר, ממשיך לבסס את מעמדו כאחר הטניסאים הגדולים בהיסטוריה ורחוק רק שני תארי גראנד סלאם משיא 18 הזכיות של מרטינה נברטילובה וכריס אברט. פדרר הוא גם הטניסאי החמישי בהיסטוריה שזוכה 4 פעמים בתואר אליפות אוסטרליה.

פדרר אמר לאחר המשחק: "מאושר מאוד על הזכייה הזו, במיוחד מאחר וזו הזכייה הראשונה שלי כאבא טרי. שיחקתי בשבועיים האחרונים את הטניס הטוב בקריירה שלי".

צילום: גטי אימג'

תגובות

טלספורט בפייסבוק