המלך מוכן לאולסטאר

נ.ב.א: בקרב בין שתי מוליכות המזרח, קליבלנד הוכיחה פעם נוספת את עליונותה עם ניצחון 106:115 על אורלנדו, ניצחון 13 ברציפות לקאבס, מה שמשווה את שיא המועדון מכל הזמנים, 32 נק' לג'יימס. הספרס פירקו את דנבר בחוץ 92:111

יום שישי 12 פברואר 2010
מערכת TELESPORT
 המשחק המרכזי של הלילה הפגיש את שתי מוליכות המזרח, אורלנדו מג'יק וקליבלנד קבאלירס, לקרב אימתנים, בדיוק רגע לפני ששני הכוכבים הגדולים "המלך" לברון ג'יימס ו"סופרמן" דווייט הווארד ישתפו פעולה במשחק האולסטאר.

גם המשחק השני של הלילה הבטיח להיות צמוד, אך דנבר לא עמדה בהבטחה כנראה והתפרקה בבית אל מול הקבוצה המצויינת של סאן אנטוניו, שדאגה להנחיל לנאגטס את הפסדה הביתי הגדול ביותר העונה.


קליבלנד קבאלירס - אורלנדו מג'יק 106:115

קליבלנד היא הקבוצה הטובה בליגה, ולברון ג'יימס השחקן הטוב בליגה. אלו שתי הצהרות שגם לאוהדים הגדולים ביותר של הלייקרס, או של בוסטון, או אפילו של אורלנדו יהיה קשה להתווכח איתם כרגע. בזמןĠשהלייקרס מנצחים בקלות דווקא בלי בראיינט, ג'יימס מראה משחק אחר משחק את היכולות הפנומנליות שלו, וגם ללא שותפו מו וויליאמס הוא משווה את רצף הניצחונות הארוך ביותר בהיסטוריה של המועדון, 13 במספר.

הלילה היה משחק צמוד ומעניין בין שתי היריבӕת האיכותיות האלו, כאשר אחרי יתרון מבטיח של 23:37 אחרי רבע אחד בלבד, אורלנדו חזרה למשחק עם רבע שני התקפי אדיר בו קלעה 40 נקודות, ובמחצית יתרון שלש שלוש נקודות לקאבס, 63:66.  

ברבע השלישי האורחים מאורלנדו נטלו את ההובלה, כאשר חמש דקות לסיום הרבע הם הובילו ב-7 הפרש, אך עד סיום הרבע קליבלנד חזרה, ועלתה ליתרון של ארבע נקודות בסיום הרבע, 83:87. 

המג'יק נשארו צמודים לקאבס ואף השוו את המשחק שש דקות לסיום, אבל אז לברון החליט שנמאס ולשחקן הפרודקטיבי ביותר של הרבע האחרון בליגה̠היה כרגיל, רבע אחרון מדהים. ג'יימס צלף, מסר, ועשה את כל הפעולות הנכונות בדרך לניצחון 23:28 ברבע, ו-106:115 במשחק כולו. 

למלך לברון היו בסיום 32 נקודות, להם הוא הוסיף גם 13 אסיסטים ו-8 ריבאונדים, עוד משחק אותו הוא כמעט מסיים בטריפל דӐבל, לג'יי ג'יי היקסון שעושה עונה נהדרת בינתיים היו 20 נקודות, ולאנדרסון ורז'או שעלה מהספסל היו 16 נקודות.

בשורות המפסידים, הווארד ולואיס הובילו את רשימת הקלעים עם 19 נקודות כ"א, כשסופרמן דוויט הווארד הוסיף גם כן 11 ריבאונדים. לוינס קארטרĠהיו 14 נקודות, ולנלסון 13 משלו.  


דנבר נאגטס - סאן אנטוניו ספרס 111:92

הסאן אנטוניו ספרס השיגו ניצחון מרשים מאוד הלילה במגרשם הביתי של הנאגטס החזקים. הרבע הראשון היה שקול למדי, כאשר ננה עם 1ȱ נקודות השאיר את דנבר צמודים לספרס. בסוף הרבע, יתרון קטן לקבוצת החוץ הטקסנית, 29:32. 

ברבע השני סאן אנטוניו כבר פתחה פער משמעותי כאשר לייאפ של היל נתן להם יתרון של 14 נקודות, 33:47, פחות מ-4 דקות בתוך הרבע. עד סוף הרבע בילאפס ואנתוני המעיטו מעט נזקים, כאשר להפסקה הקבוצה הביתית ירדה בפיגור חד ספרתי, 54:45. 

ברבע השלישי שלשה של רוג'ר מייסון ג'וניור העלתה את הספרס ליתרון שיא של 15 נק', כשהיתרון התקזז ל-13 עד סופו של הרבע, 70:83. גם ברבע האחרון אותה מגמה המשיכה, וסאן אנטוניו המשיכה רק להגדיל ולהגדיל את יתרונה, כאשר דקה וחצי לסיום, מאהינמי, מקצה הספסל של הספרס  העלה את ליתרון  ל-23 נקודות בדרך להתעללות מוחלטת בקבוצה הביתית הבדרך כלל מצויינת של דנבר, 92:111 בסיום, הפסד הבית הגדול ביותר של̠הנאגטס העונה. 

חלוקת הנקודות אצל הספרס הייתה פשוט נפלאה כאשר שני הקלעים הבולטים באופן מפתיע היו דווקא ג'ורג היל ודחואן בלייר, כשלכל אחד מהם היה 17 נקודות במשחק. דאנקן וג'ינובילי המצויינים קלעו 16 ו-15 נק' בהתאמה, למייסון וג'פרסון היו 14 נק' כ"א, וגם מקדייס קלע בדאבל פיגרס, 10 נק'. סה"כ שבעה שחקנים בספרס שקולעים בדאבל פיגרס (!), וזה עוד בלי פארקר שלא שותף במשחק. 


הרוקי דחואן בלייר, הקלעי המצטיין של הספרס הערב ביחד עם שחקן השנה השנייה ג'ורג היל 

מהצד המפסיד, לננה היה משחק מצויין כשהוא במפתיע גם כן סיים כקלעי המצטיין של הקבוצה̠עם 20 נק' להם הוא הוסיף 9 ריבאונדים. לאנתוני היו 19 נק', ואילו צ'ונסי בילאפס הוסיף 17 נק' ו-7 אסיסטים. 


תמונות: GettyImages

תגובות

טלספורט בפייסבוק