6

דונאדוני הסכים. רייקארד שוקל

בהתאחדות פועלים במרץ להחתמת מאמן חדש. פאתיח טרים דרש 4 מיליון יורו. רייקארד בודק אם ראשי גלטסראיי יהיו מוכנים לשחררו. רוברטו דונאדוני הסכים עקרונית לשכר, אך התנה המינוי בהסכמת אשתו. היום: פגישה עם קומאן

יום ראשון 14 פברואר 2010
דורון ברגר
 יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, מאמין כי במהלך השבוע הקרוב או לכל המאוחר שבוע שלאחר מכן, יוחתם מאמן חדש, זר, לנבחרת הלאומית.

אבי לוזון התמקד בארבעה מאמנים עמם שוחחו נציגי ההתאחדות: פאתיח טרים הטורקי, פרנק רייקארד ורונאלד קומאן ההולנדים ורוברטו דונאדוני האיטלקי, שנראה כרגע כבעל הסיכויים הטובים ביותר לזכות בתפקיד.

פאתיח טרים הוא זה שנראה כמתאים ביותר לזכות במינוי לאחר שהצליח בענק עם נבחרת בינונית בסדר גודל אירופאי, Әורקיה, וזכה בגביע אופ"א עם גלאטאסראי. הבעיה התעוררה כשטרים הבהיר שהוא דורש ארבעה מיליון יורו לשנה כדי לאמן את נבחרת ישראל, כמעט פי שניים ממה שלוזון מוכן לשלם.

רונאלד קומאן ופרנק רייקארד ההולנדים היו מתונים יותר אך הם דורשים כ-3 מיליەן יורו כל-אחד, שלגבי רייקארד הבעיה מסובכת יותר מאחר ויש לו התחייבות מול גלאטאסארי גם לעונה הבאה.

רייקארד הוא המועמד המועדף על פני ההתאחדות לכדורגל הוא כנראה יהיה היחיד שההתאחדות צפויה ללכת לקראתו ולהעלות את התנאים הכספיים המוצעים לו. 
רייקארד הבהיר למוטלה שפיגלר כי הוא יבדוק עם ראשי גלטסראיי ואם הם יהיו מוכנים לשחרר אותו בעונה הבאה, למרות שהסיכוי לכך הוא קלוש.

דונאדוני הסכים עקרונית לאימון הנבחרת תמורת סכום המוערך בכ-2.5 מיליון יורו לשנה. הבעיה מבחינת ההתאחדות היӐ שדונאדוני אינו מחזיק בעבר מפואר כמאמן ואין לו הצלחות גדולות. הבעיה השנייה היא שדונאדוני ובני משפחתו רגילים לחיים הנוצצים באיטליה ובספק רב אם משפחתו תסכים לעבור לגור בישראל לאחר שדונאדוני לא הצליח להסתדר אפילו בנאפולי הדרומית.

לכן טובים סיכוייו של דונאדוני לזכות בתפקיד והוא יחל בעבודתו עוד לפני משחק הידידות של נבחרת ישראל מול רומניה. בהתאחדות מאמינים כי בכל מקרה לנבחרת יתמנה מאמן זר ומתקשים להאמין שאבי לוזון יתפשר על מאמן ישראלי.

המאמן הזר שיתמנה, יזכה לדירה מפוארת, רכב יוקרתי ולתߠאים הטובים ביותר לו זכה מאמן בישראל מאז ומעולם. גורם המעורב במו"מ עם הסוכנים הזרים סיפר ל-TELESPORT כי מה שקסם לכל המאמנים היא האפשרות להעפיל למשחקי יורו 2012 וכל אחד מהארבעה יודע שיהיה מדובר בהצלחה גדולה מאוד אם יצליח להעפיל עם נבחרת בינונית כמו ישרېל למשחקי היורו". 

אותו גורם אמר: "הם לא מטומטמים. ברור להם שמדובר בהגרלה נוחה וברור להם שאפשר להעפיל ליורו. אחרי שהם יעשו זאת אף אחד לא יזכור איזה בית הם הגרילו. נם תמיד יהיו אלה שהצליחו להביא נבחרת כמו ישראל בפעם הראשונה למשחקۙ אליפות אירופה"

צילום: GettyImages

תגובות

טלספורט בפייסבוק