מתחת לאף

לפני שמאמן זר מוכתר כמאמן הבא של נבחרת ישראל, אבי לוזון קצר הראייה לא מאמין במאמנים כחול לבן והולך לפרוייקט הרפתקני שתעלה הון עתק בסכומי כסף על חשבון משלם המיסים. אייל כהן סבור שהמהלך שגוי ומוטעה

יום שני 15 פברואר 2010
אייל כהן

 לא בטוח שאבי לߕזון יקרא את המאמר הנ"ל, אבל דבר אחד הוא צריך לדעת. לא צריך קומאן, דונאדוני, רייקארד, טארים או אפילו פאביו קאפלו, נבחרת ישראל צריכה וחייבת מאמן ישראלי כחול לבן, והאמת שלא חסר כאלו, בשפע.

אילולא מניפת האינטרסנטים והלוביסטים שרצים להם באבא̠הילל אשר מנסים לשכנע כל מיני פקידי "אוצר" התאחדות למינהם, לגבי זהות מאמן הנבחרת הבא, יכלו אנשים קצת יותר מקצועיים בבחירת מאמן ישראלי כדת משה ברמת גן רבתי.

לא, אני לא מדבר על אברם גרנט, אלה בעיקר על מאמנים שנמצאים בתחום מעל כעשור שנәם, חיים את המקצוע, כאן מתחת לאף. מי אתם שואלים? אז הנה:

אלישע לוי כמשל. מאמן שהחל את הקריירה מהרמה הנמוכה ביותר - ירד ליגה, עלה ליגה, נלחם בלאומית, בארצית ובכל הליגות האפשריות עד לטופ שבטופ - ליגת האלופות. נכון, אומנם שם ספגה חיפהȠאת ההישג הכי שלילי אי פעם במפעל, אבל עדיין הוליך ומוליך בגאווה ובגאון את אחת הקבוצות הטובות ביותר שנראו בעשור האחרון בכדורגל הישראלי. 


רייקארד בבלומפילד. הג'נטלמן סירב לישראלים

לא אפתח במסע תעמולה לאלישע לוי, אבל מבחינתי נבחרת ישראל זקוקה אך ורק למאמן ישראלי. גם לא מובן לי מהיכן ההתאחדות לכדורגל תשאב סכומים אדירים של כסף כדי לממן מאמן זר, על חשבון פיתוח נושאים אחרים בוערים יותר בביצה המקומית.

למרות הדרישה למאמן ישראלי, די ברור שקברניטי ההתאחדות יקבלו החלטה שכזו. הגורל כבר נקבע, לוזון ושות' רוצים לתרץ את כישלונות העבר האחרונים  בהבאת מߐמן אחר, לא מקומי, שמדבר שפה אחרת. 

ליורו הביאו אירופאי - כך לוזון מאמין, שיבין את השפה המשותפת, את התנאים ביבשת המתורבתת. אם זה כבר לא יצליח, אני מציע שנחזור לאסיה ולמזרח התיכון, כי שם אפילו שדרי רדיו כמו מומי (המלךךך), יכולים להיות מאמני כדורגל. הא וגם שיראל. 

תמונה: באדיבות האתר הרישמי - מכבי חיפה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק