a

הוא הסמל האמיתי של ביתר

משפחת בית"ר ירושלים מתלכדת מאחורי דוד אמסלם ובטוחה בהצלחתו. המגן שהגיס לקבוצה ב-94', סוגר מעגל ומקווה לשחזר את האליפויות. סיפורו של האיש הכי מזוהה עם המועדון הירושלמי, חוץ מקורנפיין

יום ראשון 21 פברואר 2010
שלמה חסיד

 דוד אמסלם הוא האיש שינסה להפיח חיים בבית"ר ירושלים. הקפטן לשעבר שנמצא בבית"ר מאז 1994, לא כולל תקופה בקריסטל פאלאס ועוד אפיזודה בהפועל חיפה, ירש בטבעיות את המשרוקית של יצחק שום.

 האוהדים רואים בו סמל, למרות חברותו ההדוקה עם שנואי נפשם יוסי אבוקסיס ואבי נמני (שסירבו אתמול להגיב על מינויו), השחקנים עוד זוכרים שהתקלח איתם באותו חדר הלבשה ובהנהלה בונים עליו שיביא את השינוי. אבל האם דוד אמסלם הוא האיש הנכון במצב הזה? ימים יגידו.

אברהם לוי, שיחד עם משה דדש הביא את המגן לבית"ר, אמר: "בשנים האחרונות דוד אמסלם זה בית"ר, הוא הכי מזוהה, הסמל האמיתי. הוא בחור יוצא מהכלל ואני חושב שהוא יכול להצליח בקבוצה. השחקנים אוהבים אותו, האוהߓים ייתנו לו גב וגם בתקשורת ייתנו לו לעבוד. נוצר מצב ששום בכל מקרה לא יכול להמשיך ואמסלם מקבל מבית"ר משכורת, אז זה מוצדק למנות אותו".

והוא יכול להוביל את הקבוצה?

"בלי ספק. יצחקי, ברוכיאן וכל השחקנים̠רואים בו מודל לחיקוי. הם ילחמו בשבילו. הוא דמות חיובית, מנהיג, אחד שיודע מה זה בית"ר. בדרך כלל כשעושים מהלך כזה בזמן כזה זה מצליח. דוד יכול להיות מאמן מצוין, אם הוא ירצה".

אורי מלמיליאן חושב קרוב לאברהם לוי: "ז۔ מינוי טבעי. אמסלם הוא האיש הכי ותיק במערכת, לא כולל קורנפיין. הם הגיעו לבית"ר באותו קיץ, שיחקו ביחד, ויש ביניהם כימיה מעולה. דוד הוא אישיות. שחקן יוצא מהכלל שתרם המון לקבוצה ומגיעה לו הזדמנות. אין לי ספק שהשחקנים ילכו אחריו והוא יצליח".
יש אופנה ללכת על מאמנים צעירים

"זה מוצדק למנות אותו כי במשך עשרים שנה בבית"ר הוא נהיה חלק קבוע מהנוף. הוא שיחק בבית"ר בזמן שלא היה כסף, והוא בא בשביל הנשמה. האוהדים רואים בו שריד לתקופה שלפני גאידמק, ۩ל פניג'ל ודדש. הוא תמיד נלחם על כל כדור, ואם הוא יביא את השחקנים למצב שילחמו על הדשא, שווה למנות אותו".

יוסי נזרי, מאוהדיה השרופים של בית"ר, אמר: "אם היו עורכים הצבעה אצל השחקנים, אמסלם היה נבחר. כולם חולים עליו. הוא מקצוען. הכבוד של המועדון חשוב לו, לא הכסף. הוא היה מסכים לאמן בלי משכורת. זה בנאדם שהגיע אלינו מהפועל תל אביב והתגייר. מבחינתנו הוא יאמן פה הרבה שנים".

הוא לא אימן אפילו יום אחד. לתת לו את בית"ר?

"דוד יחזיר אותנו לצמרת. כל המועדון מאחוריו, ועם גיבוי כזה הוא לא יכול להיכשל. יש לנו שחקנים מעולים, הם רק צריכים מישהו שיחבר ביניהם והוא האיש הנכון בזמן הנכון".

ניר סביליה, ששיחק עם אמסלם בבית"ר, מסכם: "הוא דמות. אוהד בית"ר שרוף כמו אלה מהיציע.  הוא לוקח ללב את מצב המועדון. שיחקתי איתו גם בהפועל חיפה והוא לא הפסיק לדבר איתי כל הזמן רק על דבר אחד: בית"ר. הוא שיחק שם 20 שנה, זה חתיכת זמן. נאמנות כזאת כבר אין היום".

 האם הוא כשיר להיות המאמן?

 "יש לו המון ידע. הוא עבד אצל דרור קשטן, לואיס פרננדז וכל הגדולים. עכשיו הוא מקבל הזדמנות לחלק את הידע שיש לו לכל השאר ואני בטוח שהשחקנים שואפים לקריירה כמו שלו. אני בטוח ۩יצליח".
    

תגובות

טלספורט בפייסבוק