הקרב על הכבוד

שמונה שנים עברו מאז הפסיד ז'וז'ה מוריניו משחק ביתי עם קבוצה כלשהיא אותה אימן. קרלו אנצ'לוטי, יריבו הגדול של מוריניו, ינסה הערב להיות זה שמנצח את מוריניו במבצרו ולשבור לו רצף של 130 משחקי בית ללא הפߡד

יום רביעי 24 פברואר 2010
אסף בילגורי

לאורך הקריירה הארוכה, והמוצלחת מאוד יש לומר של ז'וזה מוריניו, הוא רכש לעצמו הרבה מעריצים. במיוחד אוהדי הקבוצות אותן אימן והביא להן הצלחות ותארים. אולם, לאורך הקריירה שלו, מוריניו רכש לעצמו לא מעט אויבים ושונאים, בעיקר בעקבות ההתבטאויות השחצניות שלו נגד הקולגות שלו במהלך השנים. לצד זכיות בתארים, מוריניו רכש לעצמו הרבה אויבים במהלך הקריירה. אחד מהם, הוא קרלו אנצ'לוטי, מאמנה של צ'לסי. 

הערב (21:45) תארח אינטר של מוריניו את צ'לסי של אנۦ'לוטי, למפגש פיקנטי מעין כמוהו. דידייה דרוגבה, פרנק למפארד, ג'ון טרי ויתר שחקני צ'לסי, ינסו לנצח את ז'וז'ה מוריניו, המנג'ר הפורטוגלי המוחצן שניהל איתם יחסים כל כך קרובים, כשאימן אותם בצ'לסי וזכה עימם בשתי אליפויות. אולם, הסיפור הבאמת מעניין של המשחק הזה, הוא המפגש בין מוריניו לקרלו אנצ'לוטי, המנג'ר שבעונה שעברה הפסיד למוריניו בדרבי של מילאנו, כשעוד אימן את מילאן. 


קרלו אנצ'לוטי. ינחיל למוריניו הפסד ביתי אחרי 8 שנים?

אף אחד לא באמת יודע מתי החל לזרום "הדם הרע" בין שני המאמנים האלה. המוחצנות, ויש אומרים השחצנות של מוריניו, הוציאה בעונה שעברה מכליו את אנצ'לוטי, שנחשב למאמן מופנם מאוד, בטחȠשבהשוואה למוריניו. מוריניו, לא הצליח להתחבב ולקבל הערכה אצל אנצ'לוטי, אבל הפך בין רגע לאליל באיטליה. בראיון שנתן לטלוויזיה האיטלקית בעונה שעברה אמר מוריניו, עם רמז עקיף כלפי אנצ'לוטי: "אפילו ישו, לא מוערך ע"י כולם ולא כולם אוהבים אותו". אנצȧלוטי, הגיב לעקיצה הזו כשאמר: "אם מוריניו הוא ישו, אז אני בטח לא אחד משליחיו".

האיבה בין השניים, נובעת בין היתר מהתחרות והרצון של כל אחד להוכיח, שהוא המאמן הכי מצליח בעשור האחרון. אנצ'לוטי, התגאה בהישגיו עם מילאן, בשתי האליפויות שזכה̠ויותר מכך, בשתי הזכיות שלו בליגת האלופות עם "הרוסונרי". מוריניו לא נשאר חייב ועקץ את אנצ'לוטי כשאמר: "אף קבוצה שלי מעולם לא הפסידה, אחרי שהובילה 0:3 במשחק כל כך חשוב". מוריניו התכוון כמובן לגמר ליגת האלופות ב-2005, בו מילאן השמיטה יתרוӟ 0:3 מול ליברפול, שזכתה בסופו של דבר בגביע.

אף אחד לא ירצה לנצח הערב את מוריניו, יותר מקרלו אנצ'לוטי, על אחת כמה וכמה כאשר יש לו הזדמנות לעשות את זה עם צ'לסי, הקבוצה שנבנתה בדמותו וצלמו של הפורטוגלי. אולם, כדי לנצח הערב את מוריניו, אנצ'לוטי יۦטרך להתגבר על הסטטיסטיקה המדהימה מכולן: לשבור רצף בלתי נתפס של 130 משחקי בית רצופים של מוריניו ללא הפסד עם אינטר, צ'לסי ופורטו. למעשה, ההפסד הביתי האחרון של מוריניו היה אי שם ב-2002 עם פורטו במסגרת הליגה המקומית.

ספק אם אנצ'לוטי יצליח לעשות את הבלתי אפשרי כמעט, אבל גם לו אין ספק מה כולם, חוץ מאוהדי אינטר כמובן, רוצים שיקרה: "כל איטליה רוצה שננצח, חוץ מאוהדי אינטר". כך אמר אנצ'לוטי לקראת המשחק הערב ושפך עוד קצת שמן למדורה. אז משחק גדול ורווי בשערים לא בטוח שנראה הערב, אבל משעמם בטוח שۜא יהיה הערב בסאן סירו, סמכו על מוריניו.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק