לא נפסיד להפועל תל אביב

בהפועל פתח תקווה יעשו מאמצים למחוק את זכר השביעיה שחטפו מהפועל בסיבוב הקהדם. שביט אלימלך: "באורווה הם לא יניעו כדור, זה לא כמו שאנחנו הלכנו לאיבוד באיצטדיון רמת גן". ג'ונתן אסוס: "כולם מדברים על נקמה"

יום שני 08 מרץ 2010
שלמה חסיד
 הפועל פתח תקווה סימנה ביומנה את יום שני  ה-8 במרץ, היום בו תגיע לאורווה הפועל תל אביב, בתקווה למחוק את זכר השביעיה שחטפה ממנה בסיבוב הקודם. בפתח תקווה אסרו על השחקנים לדבר לפני המשחק. גיא צרפתי, מהשחקנים הבולטים, אמר לנו: "רק אחרי המשחק אוכל לדבר על המשחק הזה. בינתיים אנחנו מתכוננים".

השביעיה ההיא (פתח תקווה הפסידה 1:7) הייתה הקש ששבר את גב הגמל לגבי מעמדו של מי שהיה אז מאמן הקבוצה, דני ניראון. ניראון פוטר ושביט אלימלךĠהחליפו.

שביט אלימלך, בעבר המלך של הפועל ת"א, עמד על הקווים במשחק ההוא כעוזר המאמן.  "ביום שני  באורווה זו תהיה אופרה אחרת", הוא מפרשן. "הפועל תמיד התקשתה במגרש הזה. היא בטח לא תוכל להניע את הכדורĠכמו שהיא אוהבת, וזה ישבש לה את המשחק הרגיל שלה. מכאן שפתח תקווה תוכל להוציא נקודה ואולי אפילו יותר".

מה קרה לכם באותה שבת באיצטדיון  רמת גן?

"הלכנו לאיבוד במגרש הגדול. קשה לנו לשחק במגרשים כאלה, בדәוק כמו שהפועל לא אוהבת לשחק  באורווה".

דני לוי, היו"ר, כבר מוכן למשחק.  "אין מצב שאנחנו מפסידים להפועל", הוא אומר. "הפקנו את כל הלקחים מהשביעיה. בדיעבד, טוב שחטפנו אז, כי זה גרם לנו להבין אתȠהטעות שלנו, להחליף שחקנים ולא להפסיד במשחקים האחרונים".

אז להמר עליכם בווינר?

"אני מאמין שנפתיע כי יש לנו חומר שחקנים טוב ומאמן מצוין".

מספר שבועות אחרי שמונה, פוטר שביט אלימלך ואߪ מקומו תפס מאמן הקבוצה הנוכחי, אלי מחפוד,  שאמר לקראת המשחק: "נבוא להילחם, כי המצב שלנו בתחתית לא מזהיר. אני מאמין שאם נשחק טוב להפועל יהיה קשה נגדנו. הם יודעים שיצטרכו להזיע בשביל להוציא מאיתנו את הנקודות".

ויש מצב שתנצחו?

"תלוי איך יתפתח המשחק. אם נוביל, נרצה לשמור על היתרון. להגיד עכשיו שאנחנו הולכים לנצח זה לא יהיה רציני, כי הפועל אולי הקבוצה הטובה בארץ".

לאחר אותו הפסד נערכו, כאמור, מספר שינויים̠בקבוצה ובראשם החתמתו של ג'ונתן אסוס. אסוס מספר ש"יש אוירה מיוחדת לקראת המשחק. שחקנים מדברים על נקמה. יש אווירה של נקמה של ההשפלה שהם עברו"

הפועל פתח תקווה היא אולי הקבוצה שהכי מזוהה עם אוהדיה. אלה כבר די הרימו ידיים במאבק מול ההנהלהȬ אבל דווקא לקראת המשחק מול הפועל תל אביב יש בהם אמונה.  ברוך בן טובים, אוהד ותיק של פתח תקווה, סיכם: "יש לנו הזדמנות קלאסית להפוך את העונה הזאת למיוחדת עם ניצחון על הפועל. אולי זה ישמע מצחיק, אבל אני מאמין בקבוצה הזאת. לא נۨים ידיים, ניתן לשחקנים עידוד מתחילת המשחק ונפתלל לאלוהים. אם גרנט הגיע לחצי הגמר באנגליה עם קבוצה בפירוק, אפשר לנצח את הפועל".
 

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק