להעיף את בוזגלו ממכבי

זה מה שצריך אבי נמני לעשות אם מאור בוזגלו ימשיך להתחבא מאחורי אביו, באם האחרון יעיז לתקוף את נמני ביום שלישי הקרוב

יום שישי 12 מרץ 2010
דורון ברגר

ביום שלישי הקרוב, כך מאיים יעקב בוזגלו, אמור בוזגלו האב להעניק הבהרות חד משמעיות לגבי עתידו של הבן, מאור. בוזגלו האב לא בחר במקרה את העיתוי, יממה לאחר משחקה של מכבי תל-אביב בחוץ מול מכבי חיפה וההודעה על מסיבת העיתונאים נמסרה מספר שעות לאחר שפורסמו הידיעות לפיהן בוזגלו ג'וניור אמור להיות מסופסל במשחק הקרוב בקריית-אליעזר.

מקורביו של יעקב בוזגלו מספרים על כך שהוא עומד לתקוף את כל ראשי מכבי תל-אביב, על כך שלא העניקו למאור הזדמנות אמיתיߪ לחזור לעצמו. ישנה גם האפשרות שבוזגלו האב יספר על כך שמאור מעוניין לעבור לאירופה, אך הסיכוי לכך הוא קלוש.

אם בוזגלו האב יעיז לתקוף את אחד מראשי המועדון או את אבי נמני, צריך אבי נמני לעשות דבר אחד פשוט בשעה שלאחר מכן: להודיע לבוזגלו הילד ۩מעתה מכבי תמשיך לעמוד מאחורי החוזה שלו והוא יקבל את שכרו, יתאמן (עם קבוצת הנוער, אפשר גם עם הנערים) ואת המשחקים הוא יראה ממקום טוב ביציע הכבוד או על כורסאת ביתו.

החוצפה של משפחת בוזגלו עברה ממזמן כל גבול. האב מיצה את עצמו כבר דיי מזמן,&nŢsp;אבל גם מאור מתחבא בפחדנות מאחורי אביו. נכון, אב לא בהכרח קשור למעשי בנו, אך לא כך הדבר במשפחת בוזגלו, שם האבא, יעקב, הפך להיות חלק בלתי נפרד מהבן.

הבעיה הקשה ביותר היא הבנת המציאות של הבוזגלואים. לא יודע מי הכניס לראש של מאור הקטן שהוې כוכב גדול, אבל בינתיים מאור הוא בסך-הכל כישרון, שהרבה יותר קרוב להיות ראובן עובד מאשר ראובן עטר. מאור כבר לא ממש ילד, הוא בן 22, נשוי והספיק לעבור כבר 3 קבוצות בוגרים בקריירה. בגילו לכוכבי העל של הכדורגל הישראלי היו כבר תארים ברזומה.

אייל ברӧוביץ', משה סיני, יוסי בניון ואבי נמני היו כבר עם תואר אליפות אחד בכיס. אלי אוחנה ואורי מלמיליאן זכו בגיל 21 בגביע ואוחנה לקח את בית"ר ירושלים לכמעט זכייה באליפות בשנת 1984, כשהוא רק בן 20. מאור בוזגלו כיכב חצי עונה טובה בבני-סכנין, העביר עוߠה שלמה בקבוצת תחתית (מכבי ת"א של העונה שעברה) והעונה הוא היה בעיקר פצוע. 

יתרה מכך, מכבי דווקא הסתדרה העונה מצוין ללא בוזגלו. הוא קיבל מספר הזדמנויות בשלושת השבועות האחרונים ומכבי השיגה שתיים מתוך תשע נקודות אפשריות. נכון, הוא כבש וۑישל בדרבי, אבל גם החמיץ את הבעיטה המכריעה של המשחק מ-11 מטרים. 

בוזגלו, האב והבן, חייבים להבין שלהבדיל מאוחנה, סיני, ברקוביץ', נמני ואחרים הרגע הגדול ביותר בקריירה של מאור הייתה החתונה המפוארת שערך. זה יפה לנצח את בית"ר בטדי עם בני-סכנין, אבל כך לא נבנים כוכבים. 

האפשרות היחידה של בוזגלו הבן לצאת מהסיפור בכבוד, הוא כאמור להדגיש שדברי האב נאמרים על דעתו של יעקב בוזגלו בלבד. מתוך הנחה שלא יעשה זאת, לאבי נמני לא תהיה ברירה. צריך להסביר לגולדהאר ולידידו הקפריסאי שיש דברۙם שמעל המועדון ושעם כל הכבוד למשפחת בוזגלו, מכבי תל-אביב הסתדרה לא רע לפני שהם הגיעו, ותשוב להיות אימפריה אחרי שהם יילכו. 

ורק לידיעתך, אדון בוזגלו, לפני שנתיים בדיוק סומן הבן שלך כרכש הגדול ביותר שבית"ר ירושלים הייתה אמורה לעשות. הӞשכורת הייתה אמורה להיות בערך פי 4 ממה שמאור מרוויח במכבי, המקום בהרכב מובטח, כמו גם ההשתתפות במוקדמות ליגת האלופות. אבל גיורא שפיגל הבהיר אז למקורביו כי הוא חושש מאוד מהתגובות של אבא בוזגלו במקרה שבנו יוחלף באחד המשחקים בדקה ה-88. כך הפסיד מאור חוזה עתק בۑית"ר ירושלים, בגיל 19, וכך אולי תיהרס הקריירה של השחקן הכי כשרוני בכדורגל הישראלי מאז יוסי בניון.

תגובות

טלספורט בפייסבוק