עכו והוכנבוים בדרך הנכונה

המאמן הצעיר והסמכותי נמצא בדרך הבטוחה להשאיר את עכו בליגת העל. ככה זה כשבעל הߑית נותן שקט תעשייתי, וכשיש למועדון דרך. ההישארות בליגה הופכת מחלום למציאות

יום ראשון 21 מרץ 2010
שלמה חסיד
 כייף לראות את הפועל עכו. קבוצה מאזור מרוחק, בלי תקציבים גדולים או שמות מפוצצים, שבדרכה הצנועה והשקטה נמצאת בדרך הבטוחה להישארות בליגת העל.

השבת ניצחה עכו את הפועל רמת גן, במשחק תחתית סופר חשוב, תוך שהיא מוכיחה הרבה רצון, אופי, נחישות והקרבה - כל המצרכים שקבוצה שחפצת חיים בליגת העל צריכה.

עכו מועדון צנוע. משחקים בה חיילים אלמונים. אין מאחוריה גב כۜכלי, קהל אוהדים גדול, או מסורת בליגת העל.

האינסטינקט הבסיסי במקרים האלה אומר שאין לה זכות קיום בליגה הראשונה, אבל עכו מוכיחה אחרת, וכל הכבוד לה על כך.

מי שאחראי להתאוששות המקצועית המופלאה של הקבוצה הוא המאמן ירון הוכנבוים, מהמאמנים הטובים שיש לנו, שגם בימים קשים האמין בדרכו ולא זז ממנה. וגם כשהקבוצה היתה קבורה מתחת לקו האדום הוכנבוים שידר לכולם שיש בעל בית, שהכול בשליטה והכול יהיה טוב. זה פעל כמו נבואה שמגשימה את עצמה. עכו כיום תלויה בעצצמה ואם לא תמעד היא תישאר.

אבל הוכנבוים לא היה מצליח אם לא היה מקבל גיבוי מהאנשים הקובעים בעכו. בניגוד לקבוצות אחרות מהתחתית הלוהטת, בעכו האמינו במאמן שלהם, וזה השתלם להם בגדול. לאנשים בעכו אין עיניים גדולות, הם יודעים שהשנה הראשונה בליגת העל קשה מאוד, ושכמו שהם רוצים להישאר - ככה גם היריבות שלהם בתחתית רוצות.

ואולי המקרה האופטימי הזה של עכו צריך ללמד את שאר הקבוצות איך להתנהג. בצניעות, בענווה, ועם אמונה בעצמך - ההישארות בליגה אינה חלום אלא מציאות.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

9