פרננדז: המטרה שלי רק להצליח

במסיבת עיתונאים חגיגית הוצג מאמנה החדש של נבחרת ישראל, לואיס פרננדז, שאימן את בית"ר ירושלים בעידן גאידמק וחוזר לארץ הקודש: "העוזרים יהיו רק ישראלים". אבי לוזון: "הכי מתאים שיכולנו ߜבחור"

יום ראשון 21 מרץ 2010
שלמה חסיד

מספר ימים לפני שחוגגים את חג המצות, בהתאחדות לכדורגל הקדימו מעט את חג החירות לפחות לסוגיית מאמן נבחרת ישראל ובאווירה חגיגית הכריז יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, על זהות המאמן הבא: לואיס פרננדז. הצרפתי שאימן בעידן גאידמק את בית"ר ירושלים בעונת 2005-06 חוזר בשנית לארץ הקודש במטרה להעפיל לאליפות אירופה 2012.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, אמר לאחר קבלת ההחלטה הגורלית: "חושב שהוא הכי מתאים שיכלנו לבחור. הוא היה פה, אף אחד לא יכול להגיד שהוא לא מכיר את הכדורגל ישראלי. אתם תופתעו אבל הוא מכיר את הכדורגל הישראלי גם היום. הוא מכיר את כל השחקנים באירופה וגם את השחקנים הצעירים כמו ניר מנצור וגיא אסולין. אפילו את סיפור אייל גולסה הוא מכיר. יש לו ۙדע לגבי הליגה הישראלית.

לוזון המשיך ואמר: "אני מאחל לפרננדז ולנו הצלחה לטובת הכדורגל הישראלי. הוא יודע בדיוק מה מצפה לנו והוא מתחיל את עבודתו, טכנית, בראשון במאי. הוא יהיה כאן החל ממאי ויצפה בשלושת משחקי הפלייאוף האחרונים ויצפה במשחקי חצә גמר וגמר גביע המדינה. הוא ייקבע את סגל השחקנים והבכורה תהיה במשחקי הראווה בחוץ מול צ'ילה ואורוגואי. אני סומך עליו, מאחל לו בהצלחה ובטוח שיהיה לנו קמפיין מעניין ושכולנו נחייך, כל הדרך אל יורו".

לאחר דבריו של לוזון, הגיעו דבריו שלĠחתן השמחה, לואיס פרננדז, מאמנה החדש של נבחרת ישראל: "אני מאוד שמח שהגענו להסכם משותף כדי שאאמן את נבחרת ישראל. גם אם עד עכשיו לא הכל חתום זה יסתדר בימים הקרובים. יש לי אתגר גדול להעלות את נבחרת ישראל לשלב היורו. אני מכיר היטב את השחקנים ואת הליגה הישראלית ואני רואה את ההתקדמות של הליגה הישראלית מאז אותה תקופה בה הייתי בבית"ר ירושלים.


לואיס פרננדז בעידן בית"̻ר. "אני רוצה עוזרים ישראלים לצידי"

אני אעשה הכל כדי לעלות לשלב הבא. המטרה שלי כאן זה להיות רציני ולעשות הכל. אני אשאר רק עם עוזרים ישראלים, כשאתה מאמן נבחרת ישראל חשוב להכיר טוב את הכדורגל המקומי/הישראלי דרך המאמנים המקומייߝ. אני מכיר אותו טוב, אבל אני רוצה שיהיו אנשים לצידי שמכירים אותו הכי טוב".  

"אני מכיר את השחקנים הישראלים שמשחקים באנגליה, ספרד, בלגיה ועברו התקדמות גבוהה. אני חושב שישראל יכולה להעלות לשלב הבא לאליפות אירופה". סיכם הצרפתי את ۓבריו. 

תמונה: באדיבות בית"ר נט.

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק