שבוע קונגרס אופא בישראל יצא לדרך

התרגשות ניכרת נרשמה בהתאחדות לכדורגל שמארחת את קונגרס אופ"א המסורתי. פרנץ בקנבאואר, מישל פלאטיני ובהמשך גם ספ בלאטר אמור להגיע לארץ בשיאו של האירוע

יום שלישי 23 מרץ 2010
שלמה חסיד
 התרגשות רבה בהתאחדות לכדורגל בישראל, לאחר שנפתח קונגרס אופ"א השנתי בארץ הקודש. 

הנושא המרכזי בישיבת הוועד̠הפועל היה נושא הבקרה התקציבית לקבוצות שייכנס לתוקף חוקי בעונת המשחקים 2012/13. את הדיון בנושא הנחה האחראי על הבקרה התקציבית באופ"א, ז'אן לוק דה האן, שהסביר כי תוקם ועדה שתפקח על נושא התקציבים, כשכוונת אופ"א היא שההוצאות של קבוצה לא יחרߒו מההכנסות, וכל הוצאה מעבר להכנסות תהיה חייבת להיות השקעה במחלקות נוער או במתקנים.

אופ"א תקציב שנתיים של הסתגלות לתכנית כשבעונת המשחקים 2012/13 הנושא יהפוך לחוק, וקבוצה שלא תעמוד בתקנות אלו, תהיה אפשרות לאופ"א להעמידה לדין.

לנוכחים בישיבה היה תרגום סימולטני מיוחד ל-7 שפות. למעלה מ-70 עיתונאים מהארץ והעולם הגיעו לסקר את האירוע, כאשר במלון הילטון הוקם דסק מיוחד לחלוקת אשרות בשיתוף ההתאחדות הישראלית, וחדר עיתונות מיוחד. 

מחר (09.00) תיערך ישיבה נוספת של הוועד הפועל, ולאחריה יתקיים תדרוך לתקשורת עם רוב פולקנר, ראש אגף התקשורת באופ"א.

בהמשך השבוע צפוי לנחות בארץ גם נשיא פיפ"א, ספ בלאטר. ההתאחדות לכדורגל צפויה לחתום באופן רשמי במהӜך שבוע הקונגרס על אמנת הגראסרוטס (כדורגל לנוער, נערים וילדים) אליה התקבלה ההתאחדות.

תמונה: באדיבות אתר ההתאחדות לכדורגל.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק