שידורי הטלביזיה בליגת הכדורסל בדרך ל-ONE

בלעדי: במנהלת הליגה מעריכים: ערוץ הספורט יסיים את ההתקשרות עם המנהלת ולא ישדר בעונה הבאה את ליےת ווינר בכדורסל. מי שמועמדים לרכוש את הזכויות הם ערוץ 1 ואתר האינטרנט ONE שישדר לראשונה משחקים רשמיים חי באתר

יום חמישי 25 מרץ 2010
דורון ברגר
 במנהלת ליגת העל בכדורסל מעריכים כי בעונה הבאה צפויה מהפכת של ממש בשידורים הישירים של משחקי ליגת ווינר, כאשר לראשונה, חלק מהמשחקים ישודרו חי באתר אינטרנט.

הערכות במנהלת הן כי ערוץ הספורט יוותר על רכישת זכויות השידוۨ עקב העלויות הכספיות הגבוהות שכוללות גם עלויות הפקה, ולא רק רכישת זכויות שידור. במנהלת מעריכים כי אין מנוס מלפצל את חבילת השידורים, להעביר את שידור המשחק המרכזי לערוץ פתוח, ולאפשר שידורים חיים באתר אינטרנט.

העונה משודרים המשחקים בערוץ הספורט ̨ביום ראשון), ספורט 5 לייב (בימי שני ושבת) והמשחק המרכזי משודר בשבועות האחרונים בערוץ 10.

על פי הערכות של ראשי מנהלת הליגה, בעונה הבאה יכנסו שני שחקנים חדשים לתמונה. הערוץ הראשון ואתר ONE. הערוץ הראשון  שלא שידר העונה כדורסל כלל, מלבד משחӧי הגביע, ירכוש את שידור אחד המשחקים.  משחק נוסף עשוי להימכר לערוץ 10 או לערוצי צ'רלטון). ושאר המשחקים ישודרו באתר האינטרנט ONE.

בכיר במנהלת אמר: "ממה שהבנו ב-ONE מאוד מעוניינים לשדר את המשחקים. זו תהיה מהפכה, אבל הצופים יזכו לחӕויה מסוג אחר. בכל מקרה, רק בקיץ יהיה מכרז ואז נהיה יותר חכמים".

יש לציין כי בחלק מהליגות המרכזיות בעולם מקובל מאוד לשדר משחקים דרך האינטרנט, כך למשל, אתר ה-NBA מאפשר שידורים ישירים באינטרנט וכן אתר היורוליג.

צילום: א۪ר האינטרנט ONE


תגובות

a

טלספורט בפייסבוק