פלאטיני: אתמודד לקדנציה נוספת

מישל פלאטיני, נשיא אופ"א המכהן, הצהיר בקונגרס בת"א כי הוא מתכוון לרוץ לקדנציה נוספת של 4 שנים נוספות בתפקיד היוקרתי. שמעון פרס: "בכדורגל אין מקום לגזענות"

יום חמישי 25 מרץ 2010
מערכת TELESPORT
 קונגרס אופ"א, נפתח היום חגיגית ולראשונה נערך בישראל. בקונגרס נכחו אנשים מכובדים מאוד, כשבראשם נשיא המדינה, שמעון פרס.

פרס, פתח את הקונגרס ואמר בנוכחות עיתונאים רבים מכל העולם: ""הכדורגל אינו רק משחק בו בועטים בכדור. המסר לילדים הוא שאם אתה רוצה להצליח עליך לעבוד ולהשקיע. הדבר השני המיוחד בכדורגל הוא מעורבות ומחויבות, הוא מוליך את האנשים לאכפתיות, הכדורגל מביא אנשים אל מעבר למחלוקות. זוהי התקבצות של אנשים שבאמת אכפת להם, מרגישים מאוחדים". 

פרס הוסיף ואמר: "הכדורגל הוא המקום הטוב ביותר להילחם בגזענות. זהו המקום הראשון בו צבע הפנים, הדת, הגזע, אינם משחקים תפקיד. אין שחורים ולבנים, מה שחשוב הוא שתהיה מהיר וזריז, בעל תפיסה מהירה, עם טקטיקה נכונה, ӛי כדורגל אינו רק הזזת רגליים, אלא גם הפעלת הראש, ולכן זהו גם התחום החינוכי ביותר שאני מכיר".

אולם, מי ששיחרר את ההצהרה המעניינת ביותר היה מישל פלאטיני, נשיא אופ"א המכהן שהצהיר כי הוא מתכוון להתמודד לקדנציה נוספות.

פלאטיני אמר בקונגרס: "אני מאושר בתפקידי כנשיא אופ"א. יש עוד הרבה עבודה לעשות בתפקיד הזה ולכן אני מודיע כי אני מתכוון להתמודד לקדנציה נוספות בתפקיד".

נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, ברך את הנוכחיםȠבעברית: "שלום" ובירך את הנשיא שמעון פרס על דבריו. "מבחינת הכדורגל העולמי היום הוא תאריך היסטורי, מכיוון שזוהי הפעם הראשונה שהקונגרס של אופ"א נערך כאן בישראל. זהו הישג שהפך לאפשרי בזכות החוכמה והסבלנות של הכדורגל הישראליĬ ובזכות חוכמת אופ"א והכדורגל האירופי. ברצוני לברך את אופ"א ואותך, מישל פלאטיני על הישג זה".

תגובות

טלספורט בפייסבוק