הגיע הזמן של לברון

קליבלנד מוכנה ללכת עד הסוף ולקחת את הגביע, בוסטון תנסה להראות שכוחה לא התפוגג ולהחזיר לעצמה את האליפות. אורלנדו לא תוותר לשתיהן ותנסה לשמור על תוארה כאלופת המזרח והפעם גם לעשות את העבודה בגמר

שבת 17 אפריל 2010
נמרוד הגפני
 לאחר שעונת המשחקים הסדירה הגיעה לסיומה, הגיע הדבר האמיתי: סדרות הפלייאוף.

במזרח ישחקו השנה במשחקי הפלייאוף קבוצות שלפני שנה לא היו קרובות כלל למעמד הנכסף, כדוגמת שארלוט ומילווקי שמתחרות אחת בשניה על תואר הפתעת העונה. מנגד, קליבלנד, בוסטון ואורלנדו נחשבות גם השנה לקבוצות הבכירות ביותר במזרח ואם תצלחנה במשימה ולא להירדם בשמירה מול היריבות העיקשות מולן, שתיים מהן צפויות להיפגש בגמר המזרח גם השנה.

01. קליבנלד קבېלירס (21:61) - 08. שיקאגו בולס (41:41)

בניגוד לשנים קודמות, בהן היו קבוצות שנכנסו לפלייאוף עם מאזן שלילי, השנה לשיקאגו, שסיימה שמינית במזרח, יש מאזן מאוזן וזה המדד המהותי ביותר לכך שהתחרותיות במזרח השתפרה בצורה ניכרת בשנים האחרונות, לעומת שליטה כמעט אבסולוטית של המערב בשנים קודמות.

שיקאגו היתה הקבוצה האחרונה בכל הליגה שהשיגה את המקום בפלייאוף עם ניצחון ביום רביעי ובכך ניפצה לאוהדי טורונטו, שקיוו למעידה של הבולס, את התקוות להיכנס לפלייאוף. האליפות האחרונה של הבולס הייߪה בשנת 1998, כמובן, עם הגדול מכולם. אחרי תקופת ג'ורדן לא הגיעה שיקאגו לשלבים המאוחרים של הפלייאוף וגם בשנה שעברה הודחה בסיבוב הראשון.

הוא אמנם לא מייקל, אבל דרק רוז הוא בהחלט הסיבה לכך ששיקאגו נמצאת בפלייאוף גם העונה. עם ממוצע של 20.8 נקודות ושישה אסיסטים למשחק, מוביל דרק רוז את הבולס מעיר הרוחות לעונה נוספת בפלייאוף ולסדרה מול הפייבוריטית בעיניי רבים לזכיה באליפות העונה.


דרק רוז. יחזיר את שיקאגו לכותרות עם סנסציה ??

קליבלנד היא בעלת המאזן הטוב ביותר בליגה ויהיה לה את יתרון הביתיות כל עוד לא תמעד, כמו בעונה שעברה בגמר המערב מול אורלנדו. לברון ג'יימס מציג את עונתו הגדולה ביותר וסיים את העונה הסדירה עםȠממוצע של 29.7 נקודות ו-8.6 אסיסטים למשחק. שאקיל אוניל צפוי לחזור לשחק ויהיה מעניין לראות איך שילובו של הדיזל ישפיע על הקבוצה. ההפסד בגמר המזרח מול אורלנדו בעונה הקודמת הוביל לכך שקליבלנד רצתה להתחזק בשחקן משמעותי לקראת הסדרות העונה ועשתה זאת עם אנטוואן ג'ۙימיסון שהגיע מוושינגטון.


לברון ושאקיל. אחד רוצה אליפות ראשונה, השני רוצה עוד אליפות ללא קובי

בעונה הרגילה ߠפגשו שתי הקבוצות ארבע פעמים והתוצאה היא 2:2, כאשר לכל קבוצה יש ניצחון ביתי אחד וניצחון חוץ אחד. זה התחיל בחמישי בנובמבר, בו ניצחה שיקאגו בקליבלנד בתוצאה 85:86. ברביעי בדצמבר ניצחה קליבלנד בביתה 87:101 את הבולס וניצחה גם במשחק השלישי בשיקאגו בתוצאה 85:92, ӑמשחק שהיה ב-19 למרץ. המשחק האחרון נערך רק לאחרונה, בשמיני באפריל ובו ניצחה שיקאגו בביתה 108:109.

ההערכה: כמו שאפשר לראות ממשחקי העונה הרגילה, הבולס יכולים לשמור חזק את קליבלנד ולהקשות עליהם מאוד אך לא מספיק כדי לגרום לסנסציה. קליבלנד תעבור לאחר שישה משחקים.

02. אורלנדו מג'יק (23:59) - 07. שארלוט בובקאטס (38:44)

שארלוט היא אחת משתי ההפתעות הגדולות ביותר של העונה (ביחד עם מילווקי). אף אחד לא ציפה לראות את הקבוצה החדשה מצפון קרולינה ברשימת שש עשרה הקבוצו۪ בעלות המאזן הטוב ביותר בתום העונה הסדירה, אך נראה כי מייקל ג'ורדן הבעלים, ביחד עם לארי בראון המנג'ר, עושים ב"חתולים" עבודה מצוינת. בהימור גדול ויתרו השניים בתחילת העונה על אמקה אוקאפור, אחד מהשחקנים הבולטים ביותר של שארלוט בשנים הקודמות, והביאוĠבמקומו את סטיבן ג'קסון מגולדן סטייט. ההימור הצליח בענק. סטיבן ג'קסון נתן לשארלוט עוצמה שלא הייתה לה עד היום ובזכות מאזן ביתי מדהים הגיעה שארלוט, לראשונה בתולדותיה הקצרים, לפלייאוף. ואכן, סטיבן ג'קסון הוא הקלע הבולט של שארלוט העונה עם ממוצע של 21.1 נקודות למשחק.


סטיבן ג'קסון עם לארי בראון. ידיחו את אלופי המזרח ??

אורלנדו, מצידה, לא זרה לסדרות הפלייאוף. בשנה שעברה הӒיעה הקבוצה עד לגמר, שם הפסידה ללייקרס לאחר שאיבדה כמה משחקים בגלל שהרגליים רעדו בדקות הסיום. לפחות שני משחקים בסדרת הגמר מול הלייקרס היו מסתיימים בניצחון של אורלנדו עם טיפת ריכוז נוספת, ובדיוק לשם כך עשו בהנהלת המג'יק הימור משלהם כאשר

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק