מרג לברנבאו: באיירן בגמר האלופות

חצי גמר ליגת האלופות: באיירן מינכן, שהחלה את המסע האירופי באיצטדיון רמת גן, העפילה לגמר ליגת האלופות לאחר 0:3 ענק על ליון בۗוץ (0:4 בסיכום הכללי). לילה חלומי לאיביצ'ה אוליץ' עם שלושער

יום שלישי 27 אפריל 2010
מערכת TELESPORT

זהו זה, אפשר לפנות מקום לנציגה הראשונה במעמד גמר ליגת האלופות 2009/2010 וזוהי באיירן מינכן שהשלימה ניצחון כפול 0:3 (0:4 בסיכום הכללי) על ליון הצרפתית ותחכה ליריבתה אינטר האיטלקית או ברצלונה, אלופת אירופה הנוכחית במפגש הגומלין ביניהם ברביעי.

והנה הגרמנים באים: למרות שפרנק ריברי לא היה נוכח במשחק, באיירן מינכן הייתה טובה יותר וניצחה בצדק. ואילו בעונה הראשונה שלו בקבוצה, ההולנדי לואיס ואן חאל כבר הטביע את חותמו בכך שהוביל את ה'באוורים' למעמד הӛי גבוה בעולם לקבוצות - אל גמר ליגת האלופות ובצדק.

כמובן שגם לאחר הההעפלה לגמר,  יש קשר ישראלי הדוק, כאשר באיירן מינכן החלה את המסע האירופי בליגת האלופות מאיצטדיון רמת גן במחזור הראשון נגד מכבי חיפה, ישירות לגמר הגדול בברנבאו. ה'באוורים', ינסו לזכות בגביע החמישי בגמר ליגת האלופות, כאשר הזכייה האחרונה נערכה אי שם בתחילת העשור בשנת 2001.

בנוסף לקבוצה, לשחקן אחד, שהוליך את באיירן לגמר יהיה סגירת מעגל, כאשר אריאן רובן ההולנדי יחזור שוב לסנטיאגו ברנבאו, כשחקן מינכן בהווה אך ריאל מדריד בעברĦnbsp; אי שם אצל הבלנקוס, בעונה ההרפתקאנית והתאוותנית השנה, הם איבדו את היהלום הזוהר שחוזר לנקום.

מחצית ראשונה: אוליץ' מנפץ את החלומות של ליון

פתיחה מצויינת למשחק, כאשר כבר לאחר 2 דקות ۑאיירן יכלה להיות עם יתרון  בשער חוץ, כאשר טעות קשה של כריס בהגנה, הכדור הגיע לתומאס מולר שמול השוער בעט החוצה. לאחר ההזדמנות הענקית של מולר, המשחק עבר בעיקר למרכז השדה, כאשר באיירן מינכן שולטת בכדור ואילו ליון מסתמכת על מתפרצות. 

השער של באיירן היה באויר והוא אכן הגיע: בדקה ה-27 התקפה מסודרת מאגף שמאל, כאשר מבצע שהחל אצל אריאן רובן, שמסר למולר. מולר הסתובב ומצא את איביצ'ה אוליץ', שהסתובב על המקום והכניע את לוריס - 0:1 לבאיירן. שער חוץ יקר, שמחייב את ליוןĠלכבוש שלושה שערים כדי להעפיל לגמר. 

מספר דקות לאחר השער, כמעט וליון משווה כאשר כדור גובה הגיע לבאסטוס, שבעט מהאויר והחמיץ את המסגרת במעט. 

מחצית שנייה: אוליץ' לא עוצר - באיירן בגמרȼbr/>
גומיס מליון קיבל כדור על מגש חמש דקות מפתיחת המחצית, אך הקשר חלוץ שלח את הכדור ישירות ליציע. בדקה ה-53 רובן שוב מסר כדור נהדר לשווינשטייגר שהפגיז מהאויר סנטימטרים מהחיבורים. 

הצרות של ליון נמשכו, כאשר הבלם כריס החליߘ למחוא כפיים לשופט לאחר שריקה, ואוסאקה החליט בהתייעצות עם הקוון לשלוף אדום. ליון נותרה ב-10 שחקנים. 

ב-10 שחקנים ליון לא הצליחה לסגור את ההתקפה המסודרת של באיירן מינכן, בדקה ה-66 הסיפור נחתם כאשר כדור מצויין של אלטינטופ חתך את כל ההגנה וߔגיע לאיביצ'ה אוליץ', שהתכבד לכבוש את שערו השני במשחק - 0:2 לבאיירן. 

החגיגה של באיירן לא הסתיימה רק בשני של איביצ'ה אוליץ', אלא גם בשלישי של אוליץ', שנגח בדקה ה-77 וההעפלה לגמר נחתמה סופית - 0:3 Ӣנק לבאיירן.

ליון: הוגו לוריס, אנטוני רבלייר, כריס, ז'אן אלן בומסונג, עלי סיסוקו, מקסים גונאלונס, ג'ין מאקון, מישל באסטוס, סידני גובו, סזאר דלגאדו, ליסאנדרו לופס. 

באיירן מינכן: האנס יורג בוט, פיליפ להאם, דניאל ואן בויטן, הולגר באדסטאבר, דייגו קונטנו, מארק ואן בומל, בסטיאן שווינשטייגר, חאמיט אלטינטופ, אריאן רובן, איביצה אוליץ', תומאס מולר.

תמונה:Ġגטי אימג'.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק