ברצלונה ואולימפיאקוס בגמר היורוליג

בארסה הפעילה את ההגנה האימתנית שלה וניצחה את הרוסים 54:64. אולימפיאקוס גברה אחרי הארכה על פרטיזן בלגראד 80:83

יום שישי 07 מאי 2010
שלמה חסיד

בӨצלונה ואולימפיאקוס יפגשו ביום א' בגמר היורוליג, אחרי ערב חצי גמר דרמטי שהיה בפיינל פור בפריז.

 זה אומנם לא הלך לה בקלות, אבל ברצלונה עשתה את שלה כשניצחה הערב (שישי) את צסק"א מוסקבה 54:64 בפתיחת משחקי הפיינל פור, ועלתה לגמר היורוליג,̠שם היא תשחק מול  אולימפיאקוס .

דווקא הרוסים פתחו היטב ושלשות של לנגדון העלו אותם ליתרון 2:9. אבל אז רוביו וואסקז התעוררו וברסה חזרה לעצמה, כשהרבע נגמר ב--11:12 לזכותה.

ברבע השלישי ויקטור חראיפה מצסק"א נכנס לבעיית עۑירות ואז בארסה השתחררה בהתקפה, ונבארו העלה אותה ל-21:29 במחצית.

ברבע השלישי לנגדון פתח טוב והחזיר את הרוסים לעניינים, אבל אז חראיפה ספג עבירה רביעית וחזר לספסל. לורבק ורוביו לחצו על הדוושה ובאסרה ירדה לרבע השלישי עם יתרון 41:47.

ӑרבע האחרון כבר ידעו לורבק ורוביו שהריחו את הגמר לסחוף את בארסה לניצחון המיוחל, 54:64 בסיום. מי שעוד הצטיין היה חואן נבארו שקלע 10 נקודות ושלט בנעשה על הפרקט בברסי.

במשחק השני התרחש על הפרקט מותחן של ממש בין אולימפיאקוס לפרטיזן, אשר עלתה לפיינӜ פור על חשבון מכבי תל אביב.

פרטיזן פתחה אגרסיבי ועלתה ל-2:10, אך מנגד פפלוקס השאיר את היוונים בתמונה, 15:17 לסרבים בסוף הרבע.

ברבע השני פפלוקס ותאודוסיץ' העבריו את היתרון ליוונים שסיימו את המחצית ב-28:33. ברבע השלישי היו אלה מיודߢינו קצ'מן ומריץ', שהחזירו את קבוצתם למשחק - שיוויון 52:52 בסוף הרבע השלישי.

ברבע הרביעי התרחש המהלך של המשחק. שתי שניות לסיום תאודוסיץ' ניסה לזרוק שלשה אבל לא פגע בטבעת, וצ'ילדרס המשיך לסל, שיוויון 67:67, והולכים להארכה.

בהארכה צ'ילדרס שהיה רדום במשך שלושת הרבעים הראשונים הוכיח למה הוא שווה 7 מיליון דולר וסחף את קבוצתו לניצחון 80:83 בסיום.


צילום: maccabifans

תגובות

8

טלספורט בפייסבוק