לדחות את גמר הליגה האירופית

כך קורא מנג'ר פולהאם, רוי הודג'סון, בעקבות הר הגעש באיסלנד שהתפרץ בשנית ומשבש את קו התנועה האווירית. עוד הוסיף המӠג'ר: "צריך להתחשב באלפי אוהדי פולהאם ואתלטיקו מדריד"

יום שני 10 מאי 2010
ארז דיקפלד

הר הגעש באיסלנד התפרץ שנית וגרם לשיבושים רבים בנמלי התעופה ברחבי אירופה. אתמול החלו להיסגר אף נמלי תעופה בדרום גרמניה ולכן התסריט חוזר על עצמו: קבוצות הכדורגל לא יוכלו לעשות את דרכן בטיסות, אלא ברכבות ואוטובוסים בלבד.

כזכור, משחקי חצי גמר ליגת האלופות והליגה האירופית לא היו ניתנים לביטול ובשל כך נאלצה קבוצת ברצלונה לעשות את דרכה באוטובוס עד למילאנו, במשחק בו הפסידה ̱:3. גם ליון נאלצה לבצע את הנסיעה למינכן באוטובוס, במשחק בו הפסידה 0:1. פולהאם דווקא חילצה תיקו בהמבורג ואתלטיקו ניצחה את ליברפול בתוצאה 0:1.

לקראת גמר הליגה האירופית שייערך ביום רביעי הקרוב בהמבורג, קורא רוי הודג'סון, מנג'ר פולהאם, לדחות את הӒמר למען ההגינות הספורטיבית ולמען אוהדי הקבוצות שיתקשו לבצע את הדרך הארוכה ללא טיסה. 

"אם גם אתלטיקו מדריד באותה הבעיה, צריך למצוא פתרון למען הקבוצות. אם המשחק יידחה הקבוצות והקהל הרחב יוכל להגיע להמבורג בטיסה ישירה" פתח ואמר המӠג'ר. שלאחר מכן התחשב גם בשיקוליה הכלכליים של אופ"א: "זה לא כל-כך פשוט להגיד ולבצע את זה, המשחק ביום רביעי, אבל אם אתלטיקו צריכה לבצע מסע בן 20 שעות ואנחנו למעלה מיממה, אני חושב שזה מאבד את הערך. אנחנו צרכים לשחק באצטדיון מול אלפי הצופים מאנגליה ߕמספרד שכעת לא יוכלו להגיע. אופ"א צריכה לשקול זאת".

משחק הגמר ייערך ביום רביעי הקרוב, בעוד כיומיים, ולכן החלטה תצטרך להתקבל עוד היום. גמר ליגת האלופות ייערך ב-22 במאי בסנטיאגו ברנבאו, מדריד.

תגובות

טלספורט בפייסבוק