6

התקווה הטורקית של נבחרת גרמניה

רק לפני שנה, הוליך מסוט אוӖיל את נבחרת גרמניה הצעירה לזכייה הראשונה בתולדותיה באליפות אירופה עד גיל 21 עם ניצחון 0:4 בגמר מול אנגליה. ביוני הקרוב, אוזיל, גרמני ממוצא טורקי יהיה התקווה הגדולה של הנבחרת הבוגרת בדרום אפריקה

יום שישי 14 מאי 2010
אסף בילגורי
 כשדייגו עזב את ורדר ברמן וחתם ביובנטוס במאי 2009, הרבה מאוד אנשים הספידו את ברמן ודרשו מתומאס שאף, המאמן של הקבוצה ששאפה לשחק בליגת האלופות, להביא לברזילאי מחליף ראוי בעל שם עולמי.

אבל שאף לא התרגש יותר מידי. הוא לא התרגש כי הוא ידע איזה כוכב יש לו בקבוצה. הכוכב הזה הוא בכלל ממוצא טורקי, קוראים לו מסוט אוזיל. הוא בן 21 בלבד אבל בקיץ הקרוב בדרום אפריקה, אוזיל יהיה התקווה הגדולה ביותר של אוהדי גרמניה והקשר הכי יצירתי וטכני בקישור өל יוהקים לאב, מאמן הנבחרת.

בחודש יוני האחרון, הוליך אוזיל את נבחרת גרמניה הצעירה לזכייה ראשונה בתולדותיה באליפות אירופה, אחרי ניצחון ענק בגמר 0:4 על אנגליה, כשאוזיל מנצח על החבורה הגרמנית והציג יכולת שהותירה את כל מי שראה את אותו משחק מול האנߒלים, פעורי פה. אוזיל, ששוויו בשוק מוערך בכ-20 מיליון יורו, מגיע למונדיאל עם גרמניה אחרי שנתן עונת שיא במדי ורדר ברמן וגרם לאוהדי ברמן לשכוח מדייגו.

אוזיל, התחיל את הקריירה שלו כמקצוען בבונדסליגה ב-2005 דווקא בשאלקה. אולם בקבוצה מגנזלקירשߟ, לא התרשמו יותר מידי מהקשר הצעיר והחליטו למכור אותו ב-2008 לורדר ברמן תמורת סכום מצחיק יחסית לכישוריו של הקשר, של 4.3 מיליון יורו. אוזיל, כמה סימלי היה זה שחיסל העונה את תקוות האליפות האחרונות של פליקס מגאת' ושאלקה.

ב-1 לחודש התארחה ברמן אצלȠשאלקה למשחק במסגרת המחזור ה-33 והלפני אחרון בבונדסליגה. שאלקה, היתה חייבת לנצח כדי לשמור על סיכוי לזכות באליפות ואילו ברמן היתה חייבת ניצחון כדי לשמור על המקום השלישי, שמקנה לה כרטיס למוקדמות ליגת האלופות. מסוט אוזיל, הוכיח לשאלקה כמה היא טעתה כשוויתרה על שירותיו ועם שער ובישול לאלמיידה, סידר לברמן ניצחון חוץ 0:2, ניצחון שחיסל את תקוות האליפות של שאלקה והבטיח לברמן את המקום השלישי המכובד, בעונה בה אף אחד לא ציפה מברמן להאבק בצמרת, אחרי מכירתו של דייגו ליובנטוס.

ב-13 ליוני תתייצב נבחרת גרמניה ל۞שחק הפתיחה שלה בדרום אפריקה, מול אוסטרליה. עם קשרים מבוגרים לצידו כמו מיכאל באלאק ובסטיאן שוויינשטייגר, אוזיל הוא הכוח המרענן והצעיר של הנבחרת הזו, ומי יודע, אולי גם זה שיביא לגרמניה זכייה בגביע העולמי, אחרי שרק לפני שנה הוליך את גרמניה הצעירה לזכייה ביורە עד 21.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

טלספורט בפייסבוק