6

שלוש קבוצות רוצות פיינל פור

ליגת ווינר: מכבי ת"א, הפועל ירושלים וברק נתניה נמצאות ביתרון 1:2 בסדרות, וינסו להבטיח הערב את הכרטיס לפיינל פור

יום חמישי 13 מאי 2010
שלמה חסיד
 סדרות הפלייאוף בליגת העל, ליגת WINNER,  סיפקו עד עכשיו את הסחורה מבחינת מתח ועניין, והערב עשויות להיקבע עולות נוספות לפיינל פור שיערך בסוף החודש בהיכל נוקיה.

בני השרון תארח את מכבי ת"א (1:2 למכבי תל אביב, 19:30, 5+לייב), במשחק שבו המומנטום עבר כבר לצהובים שרוצים לסגור עניין הערב ולא להגיע למשחק חמישי בהיכל נוקיה. בבני השרון בטוחים שלמרות שתי התבוסות האחרונות שקיבלו ממכבי, הם יכולים לנצח הערב אם יידעו לתת מע۠ה לאגרסיביות של שחקני מכבי.

קוקי בלצ'ר שנפצע לפני הסדרה עשוי לחזור בשורות בני השרון, אחרי שהצטיין במשחקים הקודמים מול מכבי כשתרם 13 נק' וקטף 9 ריבאונד בממוצע. דן שמיר אמר לקראת ההתמודדות: "עוד לא אמרנו את המילה האחרונה. ברור שיהיה לנו קשה, אבל אנחנו לא רוצים לסיים את הסדרה הערב ונבוא להילחם".

מכבי תחסר את סטפון לאזמה הסובל משבר ברגלו וכנראה גמר את העונה. פיני גרשון אמר: "כולנו ראינו מה בני השרון עשתה לנו כאן בהיכל במשחק הראשון וזה יספיק בשביל לדרבן את השחקנים לא לחזߕר לאותו מקום למשחק חמישי".

במשחק אחר תארח ברק נתניה את מכבי חיפה (1:2 לנתניה, 20:55, ערוץ 10) ותנסה להיות הקבוצה הראשונה בסדרה זו ששומרת על הביתיות אחרי שניצחה פעמיים בחיפה והפסידה פעם אחת בביתה. 

Әוני יאנגר, שחקן נתניה, שנחתך מעל עיינו במשחק האחרון, יוכל לשחק אחרי שכבר הוציאו לו את התפרים. גם שמוליק ברנר מתאושש מהמכה בברך שקיבל במשחק האחרון. דנילו פינוק, כוכב הקבוצה, אמר: "כבר שכחתי מסל הניצחון שניצח את המשחק הקודם, למרות שקיבלתי הרבה תשומת לב̠בגלל זה. אף אחד מאיתנו לא מעוניין לחזור לרוממה ולכן ננסה לעשות את זה הערב".

חיפה תחסר את עידו קוזי'קרו הסובל ממחלת הנשיקה, והיא מקווה ששחקן אחר שלה, דרור חג'ג', יופיע סוף סוף לסדרה, אחרי שבמשחק האחרון קלע רק 3 נקודות. משה מזרחי, שחק۟ חיפה אמר: "זה קרב גדול שבו אין יתרון לאף אחת מהקבוצות ומי שתילחם יותר תנצח".

מכבי ראשון לציון תארח את הפועל ירושלים (1:2 לירושלים, 19:50, ספורט 5), בידיעה כי ניצחון במשחק עשוי להאיר באור שונה את העונה הזאת, שהתחילהȠבכישלון ונמשכה בהתאוששות.

רוד גריזארד השוהה בארה"ב בגלל מות בתו לא יחזור למשחק, למרות שבקבוצה קיוו כי יעשה כן. לעומת זאת יהוא אורלנד שקלע 26 נקודות במשחק האחרון במלחה יקווה להמשיך את התקופה הטובה שלו. מאיר טפירו אמר: "הוכחנו במשחק האחרון שאנחנו יכולים לתת תשובה לעליונות היחסית של ירושלים. זה מוסיף לנו ביטחון, ואנחנו לא רוצים ללכת מחר לים".

בהפועל ירושלים שמחים על כך שההפסד לראשון במשחק האחרון  מנע תסריט ממנו חששו בקבוצה, שבו הם לא ישחקו במשך 15 יום עד לפתיۗת הפיינלפור, שיערך השנה מאוחר מהרגיל. מאידך בירושלים יודעים שאם לא יגלו אגרסיביות וישלטו בריבאונד - הסיכוי שלהם לראות את הפיינלפור מהבית גדול.

ברנדון האנטר צפוי לקבל במשחק דקות גדולות יותר בתנאי שיסתדר עם ארון מגי, כשיובל נעימי כבר החלים ממחלתו ובירושלים בונים עליו רבות. ליאו ליונס אמר: "זה משחק שבו אנחנו חייבים לנצח אם אנחנו לא רוצים להסתבך. ניתן את הנשמה ונקווה לנצח".

תגובות

טלספורט בפייסבוק