מלחמה אחת הם כבר עברו

את משחקי המוקדמות האלימים מול מצרים, אף חובב כדורגל לא יכול לשכוח. אבל האם נבחרת אלג'יריה תרתק גם במונדיאל? סביר להניח שגם בהופעה השלישית שלהם במשחקים, אלג'יריה לא תלהיב. עוד כתבה בסדרה לקראת משחקי אליפות העולם

יום ראשון 23 מאי 2010
אסף בילגורי

 נבחרת אלג'יריה חוזרת לבמה הגדולה ביותר בעולם אחרי 24 שנות העדרות. הנבחרת שלא היתה בטורניר גדול מאז מונדיאל 86, הגיעה לדרום אפריקה בצורה הכיȠמתוקה שיכולה להיות, אחרי ניצחון על מצרים היריבה המושבעת שלה במוקדמות. רבאח סאאדה, מאמן הנבחרת הזו, היה בצוות המקצועי של אלג'יריה גם במונדיאל 1982 בספרד,  ושימש כמאמן גם במונדיאל 86, אך שילם את המחיר בזמנו על הופעה כושלת ובדרום אפריקה הוא שוב לוקח את Ӕמושכות על "שועלי המדבר". 


באלג'יריה בונים על אנטאר יא יא, החלוץ הצעיר שכבש שער מרהיב במוקדמות מול מצרים, שהעלה את אלג'יריה למונדיאל. לאלג'יריה יש שחקנים מנוסים שמשחקים בליגות הבכירות של אירופה כמו נדיאל בלחאג', ששיחק אצל̠אברהם גרנט בפורטסמות' וקרים זיאני המצויין.

הדרך למונדיאל: לפני שהגיעו למפגש הפלייאוף הכפול מול מצרים על הזכות לשחק במונדיאל, האלג'יראים הרשימו בשלב הבתים המוקדם כאשר ניצחו את כל ששת משחקי הבית שלהם, אך הרשימו הרבה פחות במשחӧים מחוץ למדינה שלהם, שם הם נחלו 3 הפסדים, וניצחו רק פעם אחת. אלג'יריה נזקקה למפגש פלייאוף כפול מול מצרים כדי להכריע על זהות הנבחרת שמעפילה למונדיאל. אלג'יריה שוב הצליחה לשמור על הביתיות שלה וניצחה במשחק הראשון מבין שניים 1:3 באלג'יר. מצרים, הצליחה לנצח בגߕמלין בקהיר 0:2 במשחק שלווה באלימות קשה נגד האלג'יראים לפני ואחרי המשחק. שתי היריבות המרות נפגשו למשחק שלישי ומכריע בחרטום בין סודן, ובו הצליח הבלם יחיא לכבוש שער נפלא שהעניק לאלג'יריה ניצחון 0:1 ואת הכרטיס למונדיאל.

לאן תגיע? נבחרת אלג'יריה שובצה לבית ג' יחד עם אנגליה, ארה"ב וסלובניה. האלג'יראים צפויים להאבק עם סלובניה וארה"ב על הכרטיס השני לשמינית הגמר, אך ארה"ב תשיג אותו ואלג'יריה תיפרד מדרום אפריקה כבר אחרי שלב הבתים.

הידעת?̼/strong> המונדיאל בדרום אפריקה יהיה המונדיאל השלישי בלבד בו מופיעה אלג'יריה. במונדיאל הראשון שלה ב-82 בספרד, אלג'יריה עשתה את אחת ההפתעות הגדולות בהיסטוריה, כשניצחה את מערב גרמניה החזקה 1:2.

תגובות