נבחרת ישראל ממריאה למוקדמות האולימפיות

טקוואנדו: ߑת אל גטרר וחבריה לנבחרת הטאקוונדו ממריאות לתחרות המוקדמות האולימפית באזרביג'אן. מקום בשלישיה יבטיח את לונדון 2012

שבת 25 יוני 2011
מערכת TELESPORT

מלחמת עולם, כך מכנים בענף הטאקוונדו את תחרות המוקדמות האולימפיות או כפי שהן מכונות הסלקציות שיחלו בסוף השבוע באזרביג'אן.

ישראל כמו שאר המדינות שולחת לתחרות משלחת ובה ארבעה ספורטאים שימריאו מחר לתחרות החשובה:שתי ספורטאיות אניה מירקין(עד 49 ק"ג) ובת אל גטרר(עד 57 ק"ג) ושני ספורטאים רון אטיאס(עד 58 ק"ג) ואדם סגיר (עד 68 ק"ג)

"מבחינתנו המשחקים האולימפים מתחילים" השבוע מסביר המנהל המקצועי של הנבחרת Ӣדי דוידוב "בניגוד לשאר הענפים בטאקוונדו הקריטריון להגיע לאולימפיאדה הוא קשה במיוחד,רק 16 ספורטאים או ספורטאיות עולים בכל משקל בארבע קטגוריות בלבד לגברים ונשים,המשמעות היא שמצד אחד מאד יהיה קשה להגיע ללונדון מצד שני מי שכבר מגיע מתחיל למעשה בשמינית הגמר,ניצחון אחד ואתה ברבע גמר"

ללוחמי הטאקוונדו שסיימו מחנה אימון בן למעלה מחודש במכון וינגייט יש שתי אופציות להגיע ללונדון הראשונה תהייה השבוע בתחרות הסלקציה העולמית בה ישתתפו מיטב הלוחמים בעולם שנבחרו על ידי מדינתם.מכיוון שמדובר במספר מצומצם מאד של מתחרים גם התחרות בכל מדינה הייתה לא פשוטה.

כדי להבטיח את ההשתתפות בלונדון יש לסיים באחד משלושת המקומות הראשונים בתחרות,משימה לא פשוטה לכל הדעות שאף ספורטאי ישראלי לא עשה בעבר.
אופציה נוספת היא להתברג בשלישיה בסלקציה השנייה שתתߧיים בתחילת השנה הבאה לספורטאים אירופים בלבד. 

"ככל שיותר ספורטאים אירופאים יכנסו מהסלקציה העולמית יהיה יותר קל להיכנס מהסלקציה האירופאית". מסביר דוידוב.

התקוות במשלחת הישראלית מתרכזות מטבע הדברים בנציגת הענף בביג'ין, אלופת אירופה לשעבר בת אל גטרר שמגיעה לתחרות באזרביג'אן כשהיא בין ארבעת המדורגות הראשונות מה שימנע ממנה לפגוש את היריבות החזקות שלה עד לחצי הגמר בתקווה שתגיע לשם.

דוידוב: "בת אל במצב טוב,אבל זה גם עניין של איזה יום היא תתפוס. לאניה מירקין יש יתרון גובה ומהירות במשקל שלה,זה  המחזור אולימפי השני שלה אנחנו מקווים שזה יסייע לה.לגבי הבנים עשינו את המקסימום כדי לשלוח אותם בכושר הטוב ביותר.לא מעט  תלוי בהגרלה 

מכיוון שמדובר בקטגוריות עם הרבה מאד מתחרים איכותיים במיוחד"
בת אל גטרר:"מבחינת היחידה לספורט הישגי והמאמנים שלנו קיבלנו את כל התנאים האפשריים,ההכנה הייתה אופטימאלית מה שנותר לנו זה רק להצדיק את הציפיות"

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק