איטליה אסף

יום שני 17 מאי 2010
אסף בילגורי
 

 נבחרת ېיטליה: אלופת העולם מגיעה לדרום אפריקה כדי להגן על תוארה ותנסה לזכות בפעם השניה ברציפות בגביע העולמי, הישג ששייך רק לנבחרת ברזיל. אחרי כמה ניסיונות לא מוצלחים במיוחד עם מאמנים צעירים כמו רוברטו דונאדוני, מרצ'לו ליפי, השועל הוותיק בן ה-61 נטל שוב את המושכות על הנבחרת, אחרי שהביא לה זכייה ב-2006. ליפי, הרשים מאוד במונדיאל הקודם בעיקר בזכות החילופים המוצלחים שעשה והיכולת שלו לשנות. לא פחות מ-5 שערים מתוך ה-12 שהבקיעה איטליה במונדיאל בגרמניה, באו מרגלי המחליפים. איטליה תסתמך שוב במונדיאל הזה על הוותק והניסיון הߢצום של שחקנים כמו ג'יאנלואיג'י בופון השוער, פאביו קנאברו הבלם וצמד הקשרים של מילאן, אנדרה פירלו וג'נארו גאטוסו. החלוצים עליהם בונה ליפי במונדיאל הזה הם אלברטו ג'ילארדינו, מלך שערי איטליה במוקדמות שמגיע אחרי עונה טובה בפיורנטינה ואנטוניו די נטאלה, שסיים כמלך שערי הליגה האיטלקית במדי אודינזה.

הדרך למונדיאל: למרות שלא הרשימה יותר מידי ונתנה הצגות, איטליה כמו איטליה היתה יעילה מאוד במוקדמות וסיימה בראשות בית 8 עם מאזן מרשים של 7 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו והפרש שערים של 7:18. אלברטו ג'ילארדינו, סיים כמלך ۩ערי המוקדמות עם 4 כיבושים, 3 מהם במשחק אחד בניצחון 2:3 על קפריסין.

הערכה: נבחרת איטליה שובצה לבית 6 יחד עם פראגוואי, סלובקיה וניו זילנד. האיטלקים שובצו לאחד הבתים הקלים במונדיאל ויסיימו בקלות במקום הראשון, בדרך למפגש צפוי בשמינית הגמר מול קמרߕן או דנמרק. באופן טבעי, כאלופה, איטליה מועמדת גם הפעם ללכת עד הסוף.

הידעת? נבחרת איטליה העפילה ל-16 מתוך 18 המונדיאלים שנערכו עד עתה. האיטלקים נעדרו רק ממונדיאל 58 והמונדיאל הראשון ב-1930.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק