מבחן הבגרות של גאנה

נבחרתצ גאנה הייתה הנבחרת הצעירה ביותר במונדיאל 2006. שחקניה הצעירים זכەת באליפות העולם בשנת 2009. עכשיו, כולם מעט בוגרים יותר והשחקנים של מילובאן ראנג'באץ' הסרבי עשוים להיות הפתעת מונדיאל 2010

יום ראשון 23 מאי 2010
אסף בילגורי

 אחרי שהרשימה באליפות אפריקה האחרונה, למרות ששיחקה בלי הכוכב өלה מייקל אסיין, נבחרת גאנה מגיעה למונדיאל בדרום אפריקה עם הרבה ציפיות, הרבה כישרון ושחקנים צעירים שרוצים להוכיח את עצמם על הבמה הגדולה בעולם.

מילובאן ראנג'באץ' הסרבי, החליף את קלוד לרואה הצרפתי כמאמן הנבחרת הזו והוליך את גאנה למקום השני באליפות אۤריקה האחרונה. השאלה המרכזית עם פתיחת המונדיאל הזה היא אם מייקל אסיין, הכוכב הגדול של הגנאים ישחק. אבל גם אם לא, לגאנה יש הרבה כישרון שאמור לפרוץ בדרום אפריקה. אסמואה גיאן המצוין שהרשים באליפות אפריקה האחרונה, בה הפסידה גאנה למצרים בגמר יהיה זה שיוליך את ה۔תקפה כשלצידו ישחק מאתיו אמואה. ג'ון פנסטיל מיודענו, אקס הפועל ומכבי ת"א אמור לשמור את הרשת של הגנאים נקייה כשבשער יעמוד ריצ'ארד קינגסטון.
 
הדרך למונדיאל: גאנה הייתה הנבחרת האפריקאית הראשונה שהבטיחה מקומה בדרום אפריקה אחרי שפתחה את קמפיין המוקדמות עם ארבעה  משחקים ללא הפסד. גאנה לא ספגה אפילו שער אחד עד ההפסד המפתיע שלה לבנין, אך ההפסד הזה הגיע אחרי שגאנה כבר הבטיחה את ההעפלה, בעיקר בזכות ניצחונות חוץ מרשימים על מאלי וסודאן.
 
לאן תגיע: נבחרת גאנה שובצה לבית ד' יחד עם אוסטרליה, סרביה וגרמניה. גאנה אמורה לתת פייט לסרביה על המקום השני בבית, אך למרות שהיא נהנית מביתיות יחסית בשל העובדה שהמונדיאל נערך באפריקה, גאנה היא נבחרת צעירה מאוד וחסרת ניסיון, במיוחד אם תשחק ללא אסיין. היא תאבד ߐת המקום השני לסרביה ותלך הביתה כבר אחרי הסיבוב הראשון.
 
הידעת? גאנה הייתה הנבחרת הצעירה ביותר במונדיאל בגרמניה 2006 עם ממוצע גילאים של 24 בלבד. הנבחרת שלה עד גיל 20, זכתה ב-2009 במונדיאל אחרי ניצחון בגמר על ברזיל והפכה ל۠בחרת האפריקאית הראשונה שעושה את זה.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק