אפילו הצרפתים שונאים אותה

עם עלייה שהושגה בצורה ביזיונית, מאמן שכולם רוצים בכשלונו, בית מוקדם לא קל ועוד געגועים לדור הזהב, אין כמעט מי שרוצה בהצלחתה של נבחۨת צרפת. אפילו בפאריז כבר רוצים לראות את דומנק עף הבייתה

יום שישי 11 יוני 2010
אסף בילגורי

 ספק רב אם נבחרת צרפת תצליח להגיע רחוק במונדיאל בדרום אפריקה, אבל מה שבטוח "הכחולים" יהיו אחת הנבחרות השנואות במונדיאל, אחרי שהעפילה אליו על חשבון אירלנד, רק בזכות שער של וויליאם גאלאס בהארכה, מבישול ביד של תיירי הנרי.

דור הזהב של זינאדין זידאן, ליליאם טוראם, דידייה דשאן ולורן בלאן, הסתיים כבר מזמן וצרפת, בהדרכתו של המאמן המושמץ ריימונד דומנק, תנסה שוב ללעוג לפרשנים ולהגיע רחוק, בדיוק כפי שעשו במונדיאל הקודם בגרמניה, אז נכנעו̠רק במשחק הגמר לאיטליה בבעיטות הכרעה מ-11 מטרים. נבחרת צרפת מגיעה למונדיאל הזה עם הרבה בעיות. עם מאמן שמיצה את עצמו מזמן ושחקנים מעבר לשיאם כמו תיירי הנרי, ניקולאס אנלקה ו-וויליאם גאלאס. הצעירים, שאמורים להחליף את הכוכבים הגדולים כמו יוהאן ג'ורקוף, קרים בנߖמה וכמובן פרנק ריברי, מגיעים בכושר די ירוד, במיוחד נכון הדבר לגבי בנזמה, שסומן כחלוץ העתיד של צרפת, אך בעונה החולפת כמעט ולא שיחק במדי ריאל מדריד.

הדרך למונדיאל: הדרך של צרפת למונדיאל, תיזכר עוד שנים ולא לטובה. אחרי שסיימה שניה לסۨביה בבית המוקדמות, הוגרלה צרפת למשחק פלייאוף על ההעפלה למונדיאל נגד אירלנד העיקשת. אחרי שניצחה 0:1 בדבלין, אירחה צרפת את הגומלין בידיעה שתיקו יספיק לה כדי להעפיל. אירלנד, הדהימה את הצרפתים עם שער של רובין קין, שהשווה את המאזן הכללי. המשחק נכנס להארכה, שבה בישל תיירי הנרי בידו כדור לגאלאס, שכבש והעלה את צרפת למונדיאל בזכות שער לא חוקי. ככה גם נראה כל הקמפיין של צרפת במוקדמות. אנמי, שבלוני ומביך.

לא תגיע: נבחרת צרפת שובצה לבית א' הלא פשוט יחד עם דרום אפריקה המארחת, מקסיקו ואורוגەואי החזקות. נבחרת צרפת נמצאת בחילופי משמרות והסגל שלה בנוי משחקנים שנמצאים מעבר לשיאם, בשילוב של צעירים מבטיחים אך מאכזבים. צרפת מודל 2010, תעוף כבר בשלב הבתים, שיביא בוודאות לסיום הקדנציה של ריימונד דומנק, המאמן היחיד שסופג יותר ביקורות בארצו מאשר אברהם ߒרנט בזמנו כמאמן נבחרת ישראל.

הידעת? נבחרת צרפת זכתה ביורו 2000, שנתיים בלבד אחרי שזכתה במונדיאל אותו אירחה ב-1998 והפכה בכך לנבחרת השניה בלבד בהיסטוריה שמשלימה דאבל מסוג זה, מאז נבחרת גרמניה שעשתה זאת בשנות ה-70.

תגובות

0

טלספורט בפייסבוק