יורו 2016 בצרפת

בעיצומן של ההכנות האחרונות בהחלט למונדיאל הממשמש ובא, נבחרה צרפת לארח את יורו 2016. האם לפלאטיני היה יד בדבר ? לעולם לא נדע

יום שישי 28 מאי 2010
מערכת TELESPORT
ההכנות האחרונות בהחלט למונדיאל דרא"פ 2010 בעיצומן, אך בהתאחדות הכדורגל הארופית כבר מתכננים את העתיד לבוא, שש שנים קדימה.

אחרי שנקבע לא מכבר כי פולין ואוקראינה יארחו ביחד את יורו 2012, הגיעו היום (שישי) באופ"א להחלטה גם בנוגע לאירוח יורו 2016. שלוש מדינות - איטליה, צרפת וטורקיה - התחרו על הזכות לארח את הטורניר השני בחשיבותו בעולם לנבחרות ומבין שלוש המדינות נבחרה בהצבעה צרפת, המדינה ממנה גם מגיע נשיא ההתאחדות הארופית מישל פלאטיני.

ההצבעה נערכה על פני שני סיבובים, כאשר את הסיבוב הראשון סיימה צרפת עם 43 נקודות לעומת 38 של טורקיה ו-23 בלבד של איטליה. בסיבוב השני והמכריע בין צרפת לטורקיה, ניצחה צרפת על חודו של קול ונקבע כי הәא תארח את היורו ב-2016 כאמור.

תהיה זו אליפות אירופה השלישית אותה תארח צרפת, אחרי 1960 ו-1984, אז גם זכתה צרפת באליפות, כאשר את הגביע הנכסף מניף לא אחר מאשר הקפטן מישל פלאטיני. הטורניר הגדול האחרון אותו אירחה מדינת הטריקולור הוא המונדיאל בשנת 1998 בו זכתה גם כן.

את צרפת יצגו בהצבעה לא פחות מאשר נשיא המדינה ניקולה סרקוזי וגדול שחקניה בכל הזמנים, זינאדין זידאן.


צילום: Getty Images

תגובות

טלספורט בפייסבוק