סודרלינג הדהים את פדרר ברבע הגמר

השבדי ניצח את המדורג הראשון בעולם בשלב רבע הגמר בארבע מערכות והדהים את הרולאן גארוס. רצף של 23 חצאי גראנד סלאם רצופים נקטע עבור השוויצרי. תומאס ברדיץ' ניצח את יוז'ני. נשߙם: סקיאבונה ודמנטייבה בחצי הגמר

יום שלישי 01 יוני 2010
מערכת TELESPORT
סנסציה מדהימה התרחשה הערב בצרפת בשלב רבע הגמר, כאשר רובין סודרלינג השבדי הדיח את המדורג מספר 1 בעולם, השוויצרי רוג'ר פדרר.

פדרר, אߩר הגיע ל-23 חצאי גרנד סלאם ברציפות, יצפה השנה במשחקי חצי הגמר מהבית אחרי שנכנע לשבדי בארבע מערכות. במהלך המשחק נרשמה הפסקה של שעה, לקראת סיום המערכה השלישית, בעקבות הגשם הכבד שהחל. לזכות השבדי הדחתו של המדורג הראשון בעולם גם בטורניר של שנה שעברה, אז עשה זӐת לרפאל נדאל.

במערכה הראשונה פדרר שלט דווקא וגם היכולת הטובה של סודרלינג לא הספיקה לו לנצח יותר משלושה משחקונים, כששבירה אחת של פדרר הכריעה והקנתה לו ניצחון 3:6. סודרלינג לא נכנע ויתרון 0:3 מדהים כבר בפתיחת המערכה השנייה סידרה לו 6:3 ו-1̺1.

המערכה השלישית הייתה צמודה מאוד והגיעה עד ל-5:5, אבל במצב של 15:30 לזכות פדרר שהגיש המשחק נעצר לשעה שלמה בעקבות הגשם הכבד שהחל. מיד עם החזרה למשטח החימר פדרר עלה ל-15:40, אבל סודרלינג עשה את הבלתי ייאמן וניצח 4 נקודות ברציפות, שבר את פדרר ӕעלה ליתרון 5:6, שבמשחקון הבא העלה את השבדי ליתרון 1:2 במערכות.

המערכה הרביעית נפתחה דווקא עם שבירה מהירה של פדרר שעלה ליתרון 0:2, אבל סודרלינג שבר בשנית והשווה ל-2:2. בשיויון 3:3 הגשם עצר את המשחק לזמן קצר, ודווקא בתוצאה של 4:4 סודרלינג שבר בשלישית וחגג ניצחון מדהים על פדרר בתוצאה 4:6.

במשחק רבע גמר נוסף שנערך הערב נקבע יריבו של סודרלינג-  תומאס ברדיץ' הצ'כי, המדורג 15 בעולם, שהביס הערב את מיכאל יוז'ני בשלוש מערכות בלבד, בתוצאה 3:6, 1:6, 2:6.

נשים: סߧיאבונה ודמנטייבה בחצי הגמר

פרנצ'סקה סקיאבונה העפילה לראשונה בקריירה לחצי גמר גראנד סלאם אחרי שניצחה בהפתעה גדולה מאוד את המדורגת השלישית בעולם, קרולין ווז'ניאקי, 6:2, 6:3. סקיאבונה בת ה-30 לא קיבלה הרבה קרדיט מול הכוכבת העולה של הטניס אבל הוכיחה כבר מן הפתיחה את עליונותה והמשיכה שלב נוסף.

בחצי הגמר תחכה לה אלנה דמנטייבה החמישית בעולם, אחרי שהרוסיה ניצחה היום את נדיה פטרובה (19 בעולם) בתוצאה 6:2, 2:6, 0:6. הרוסיה הופתעה במערכה הראשונה אבל התעשתה במהירות ואת המערכה השלישית Ӑף ניצחה ללא כל הפסד במהלך המשחקונים.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק