אנדרסון לדין באיגוד הכדורסל

היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, החליט להעמיד לדין את שחקנה של מכבי תל-אביב. יואשם גכך שקילל את השופט משה ביטון ודחף אותו בגמר הפיינל פור. הבעיה: אנדרסון לא ימשיך במכבי בעונה הבאה

יום חמישי 03 יוני 2010
מערכת TELESPORT

 היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, עורך הדין רונן וינברג, החליט  להעמיד לדין את שחקנה של מכבי 'אלקטרה' תל-אביב, אלן אנדרסון.  

ההחלטה בעניין העמדתו לדין של השחקן, התקבלה לאחר שהתקבל הדו"ח החריף של השופט משה ביטון.

בדו"ח שופטי המשחק, כותבים השופטים כך: "בסיום המשחק ניגש שחקן מכבי 'אלקטרה' ת"א, אלן אנדרסון, אל שופטי המשחק כשהוא מקלל ומנסה ליצור מגע עם השופט משה ביטון. לאחר מספר רב של קללות, דחף אנדרסון את משה ביטון וניסה לנגוח בו. ברגע זה התערב השופט גילי ӛהן כשהוא מנסה למנוע את המגע בין אנדרסון לביטון, ואז נדחף גילי כהן ע"י אלן אנדרסון".
בהמשך מציינים השופטים אירוע נוסף בו נצמד השחקן לפניו של השופט ביטון ליד שולחן המזכירות, וכי תלונה הוגשה לנקודת המשטרה בהיכל 'נוקיה'.

בדו"̻ח משקיף המשחק, שלמה רבינוביץ', נכתב כך: "בסיום המשחק, השחקן אלן אנדרסון דחף את השופטים ביטון משה וגילי כהן, וכרטיסו נלקח ע"י השופטים. במהלך המשחק נזרקו מספר פעמים מטבעות וכדורים קטנים מיציע אוהדי מכבי ת"א".

בסעיפים אשר בגינם יעӞוד השחקן לדין משמעתי, כותב עוה"ד וינברג לבית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל: " אני רואה את התנהגות השחקן בחומרה רבה. בנסיבות אלה, אני סבור כי יש להעמיד לדין משמעתי את השחקן בגין עבירה לכאורה על הוראות סעיף 20 (ד) לתקנון המשמעת – העלבת שופטיĠהמשחק; סעיף 20 (ה) – פגיעה גופנית בשופטי המשחק; סעיף 20 (יא) – הפרת סדר וסעיף 20 (יב) – התנהגות בלתי הולמת ".

ומוסיף עוה'ד וינברג בעניין העונש: "בכל הנוגע לקנס האוטומטי, אני סבור כי יש לראות את לקיחת כרטיס השחקן &nɤash; כהרחקת השחקן".

יש לציין כי אנדרסון לא צפוי להמשיך במכבי תל אביב בכל מקרה וספק רב אם ישוב לשחק בישראל. כמובן שאנדרסון לא יגיע לדיון בעניינו, שייערך ביום חמישי הבא.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק