ומה עם הדרך&ɱuot;?

הסכומים שמפזר מיץ' גולדהאר במכבי ת"א בקיץ 2010 מזכירים את הפרוייקט של ארקדי גאידמק בזמנו ואת פרוייקט הגלאקטיקוס הקודם בעידן לוני הרציקוביץ'. למה שהפעם זה ייגמר אחרת?

יום חמישי 10 יוני 2010
אסף בילגורי
 עושה רושם שמלבד יעקב שחר, בכדורגל הישראלי בכלל ובמכבי ת"א בפרט לא לומדים מטעויות העבר. במכבי חיפה מתנהלים בשקט, שומרים על הקיים ומשקיעים את הכסף בקבוצה הנוער, שממשיכה לספק לקבוצה הבוגרת כוכבים כמו ליאור רפאלוב, אייל גולסה ומוחמד גאדיר. בחיפה מסתכלים מהצד של ההשתוללות של מכבי ת"א ומחייכים. מחייכים כי שם כבר הבינו מזמן - כסף לא מבטיח הצלחה. דרך והתנהלות נכונה כן.

 "הכי חשובה היא הדרך". ߛמה פעמים שמענו את המשפט הזה מאבי נמני בעונה החולפת? אני חושב ומנסה להבין מהי "הדרך" של מכבי ת"א ומיץ' גולדהאר לעונה הקרובה ובכלל לעונות הבאות. ההשתוללות של מיץ' גולדהאר בקיץ 2010 והסכומים המטורפים והלא מוצדקים שהוא שופך על שחקני רכש מזכירה את פרוייקט הגלאקטיקוס של לוני הרציקוביץ' בעונת ג'ובאני רוסו ואייל ברקוביץ' ואת פיזור הכספים של ארקדי גאידמק בבית"ר ירושלים, השתוללות שנגמרה רע מאוד מבחינתה של בית"ר ירושלים, שעד עכשיו מנסה להתאושש מהנפילה התלולה שלה בעידן פוסט גאידמק.
אבל יש הבדל גדול בין הפרוייקט הכושל של גאידמק בבית"ר ירושלים למה שעושה מר מיץ' גולדהאר במכבי ת"א. ארקדי גאידמק שפך כספים על שחקנים כמו מיכאל זנדברג ועידן טל, שהיו בזמנו השחקנים המובילים של מכבי חיפה, האלופה הניצחית ועל שמעוןĠגרשון, השחקן מספר 1 בזמנו של הפועל ת"א. גאידמק, או יותר נכון יועציו של גאידמק, הבינו שכדי לנשל את חיפה מתואר האליפות שלה, לא מספיק להתחזק, צריך גם להחליש את היריבה המרה שלך וזה בדיוק מה שעשה גאידמק. זה אומנם עלה לו בהרבה מאוד כסף והרבה בריאות, אבל גםȠהביא לבירה שתי אליפויות נוצצות.

במכבי ת"א החליטו לשפוך 2 מיליון דולר על ברק יצחקי, חלוץ טוב אבל בטח לא כזה ששווה את הסכומים האלה. ומה יעשו במכבי ת"א עם 5 חלוצים בסגל? במקום לנסות ולהחליש את יריבותיה לצמרת, הפועל ת"א וߞכבי חיפה, במכבי ת"א החליטו ללכת על שחקנים מעבר לשיאם ושבקושי שיחקו בעונה האחרונה כמו רוברטו קולאוטי,תומר בן יוסף ויואב זיו.  רק תארו לכם מה היה קורה אם מכבי הייתה מציעה קצת יותר כסף על דגלאס דה סילבה, איזו מכה אדירה זו הייתה בפרצוף של מוני ߔראל.

אני מנסה להבין מהי הדרך עליה דיבר בעונה שעברה אבי נמני. שני שחקני בית כמו יובל שפונגין ואורי שיטרית הוחלפו ע"י יואב זיו וקלמי סבן. ליאור ז'אן בדרך החוצה ממכבי ושחקן הבית היחידי שצפוי לפתוח במכבי ת"א בעונה הבאה הוא שירן ייני. דוەקא השחקן הכי טוב של מכבי בעונה החולפת שלה, עמנואל מאיוקה, עזב את קרית שלום.

אז אולי במכבי בונים על העפלה לליגת האלופות כדי להחזיר את ההשקעה, אבל האם מישהו עידכן את מיץ' גולדהר שבמידה ומכבי זוכה באליפות היא לא תהיה מדורגת בהגרלות באירופה? (להבדיל מהפועל תל אביב), האם למישהו ברור מה התוכניות של מיץ' גולדהאר לארבע, חמש העונות הקרובות? ומה יקרה אם מכבי ת"א שוב לא תצליח לזכות באליפות, למרות ההשקעה האדירה בקבוצה? קשה לענות על השאלות האלו, אבל הכי חשובה היא "הדרך" במכבי ߪ"א. רק שאני לא הבנתי עדיין מהי אותה "דרך" עליה דיבר אבי נמני שנה שלמה במכבי ת"א.

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק