תיקו 1:1 במשחק הפתיחה

משחק הפתיחה של מונדיאל 2010 הפגיש את המארחת דרום אפריקה ואת מקסיקו, שנפרדו בתיקו 1:1. בהמשך: צרפת - אורוגוואי

יום שישי 11 יוני 2010
מערכת מונדיאל
הרגע שכל חובבי הכדורגל בעולם חיכו לו במשך 4 שנים הגיע- פתיחת משחקי גביע העולם 2010. משחק הפתיחה יצא לדרך היום (שישי) עם מפגש מעניין בין הנבחרת המקומית לנבחרת הצעירה והמוכשרת של חבייאר אגירה, לעינייהם של למעלה מ- 90 אלף צופים משולהבים, והסתיים בתיקו 1:1.

המקסיקנים פתחו טוב, אך הדרום-אפריקנים נכנסו אט אט למשחק ורשמו מספר הזדמנויות. אחרי מחצית ראשונה מאופסת, טשאבלאלה העלה את ה'בפאנה בפאנה' ליתרון 0:1 (54'), אך כ-11 דקות לפ۠י סיום ההתמודדות, קבע מארקז את תוצאת המשחק עם שער שוויון. בהמשך הערב יתמודדו נבחרות צרפת ואורוגוואי למשחק נוסף במסגרת בית 1.

מהלך המשחק:

למרות התמיכה הרבה מהיציעים, המקסיקנים היו אלו שפתחו את המשחק בסערה, תוך שהם מפעילים לחץ מסיבי על שערו של קונה. 2 דקות משריקת הפתיחה, אגילאר הגביה כדור מימין לעברו של דוס סנטוס הפנוי לחלוטין ברחבה, אך מוקאונה הצליח להרחיק ברגע האחרון. 

בדקה ה-17 נרשמה הזדמנות ראשונה גם מצידה של הנבחרת המארחת, אך פינאר, שחקנה של אברטון, ירה כדור חופשי גבוה מעל השער. 

כעבור 2 דקות, דוס סנטוס ניצל טעות של מודיסה כדי לצאת למתפרצת מסӕכנת, אך הסיומת שלו, כ-20 מטרים מהשער, לא היתה מדוייקת.

בדקה ה-38, מקסיקו מצאה את הרשת- ולה המשיך כדור קרן אל שערו של קונה, אך השער נפסל עקב נבדל.

פחות מ-10 דקות בתוך המחצית השניה, התקפה מתפרצת נהדרת של המארחת הסתיימה בבעיטה ߞדהימה של טשאבלאלה לחיבורי שערו של פרז.

רק 6 דקות חלפו ודוס סנטוס יכול היה לאזן את התוצאה. המקסיקני של גלטאסראיי ירה טיל אדיר לעבר שערו של קונה, שהתעופף והדף לקרן.

בדקה ה-66, מתפרצת פנטסטית של דרא"פ הסתיימה עם בעיטה רשלנית למדי של מודיסה, אך 13 דקות לאחר מכן- רפא מארקז הראה לו כיצד עושים זאת נכון, כשקיבל כדור ברחבה ושלח אותו לרשת. שוויון 1:1 ביוהנסבורג.

בדקה ה-90, מפלה קיבל הזדמנות פז להשיב לנבחרתו את היתרון, אך הכדור שלו נעצר בקורה וחמק החוצה. בסיום- 1:1.
<Ţr/>
טשאבלאלה חוגג. מוקדם מדי


הרכב נבחרת דרום אפריקה: איטומלנג קונה, סיבוניסו גאצ'ה, בוג۠אני קומאלו, ארון מוקואנה, לוקאס תוואלה (פיטר מסיללה 46'), סיפיווה טשאבלאלה, רנילווה, קחישו דיחאסווה, טקו מודיסה, סטיבן פינאר (ברנרד פארקר 83') וקטלגו מפלה.

הרכב נבחרת מקסיקו: אוסקר פרז, אפריין חוארז, רפא מארקז, פרנסיסקו רודריגז, קרלוס סלסידו, ריקרדו אוסוריו, חרארדו טוראדו, פול אגילאר (אנדרס גוארדרו 55'), ג'ובאני דוס סנטוס, גיז'רמו פרנקו (חאבייר הרננדס 73') וקרלוס ולה (קוואטמוק בלאנקו 69').

צילום: getty images.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק