שכנים שכנים: הולנד מחכה לדנמרק

נבחרת האורנג' פוגשת את שכנתה לאיזור סקנדינביה באירופה דנמרק, עם או בלי ארון רובן הפצוע אבל עם רצון לחזור לקידמת הבמה העולמית. שני, 14:30 הולנד מול דנמרק

יום שני 14 יוני 2010
מערכת מונדיאל
סקנדינביה מתחממת באפריקה. מפגש פיקנטי במסגרת בית ה' פותח בין הולנד לבין נבחרת דנמרק השכנות. 

נבחרת האורנג' תחת הדרכתו של ברט ואן מרוויק תנסה לשחזר את ההישגים של מונדיאל 1974 ו-1978 בארגנטינה, כאשר בפעמיים הללו הגיעו עד לשלב הגמר והפסידו בהם. ההצלחה האחרונה של הולנד הייתה במונדיאל צרפת 98 שסיימו רק במקום הרביעי ומאז לא היו הצלחות כבירות. 

סאגת ארון רובן הייתה המתוקשרת ביותר בתקופה האחרונה, האם כוכבה של באיירן מינכן ונבחרת הולנד אכן ישחק במונדיאל וכעת ߔוא נמצא במעקבים לגבי מצבו, שנשמע בין היתר משתפר. קפטן הנבחרת, זהו ג'ובאני ואן ברונקהוסרט הותיק בן ה-35 המשחק בפיינורד ובעל 99 הופעות. 

כמו כן בהולנד משחקים כוכבים כמו רפאל ואן דר-וארט מריאל מדריד, ואן פרסי מארסנל, ווסלי סניידר מאינטר, אלӕפת אירופה הטרייה. הונטלאר ממילאן וטובים אחרים. 

ואן מרוויק שקיבל את הנבחרת ב-2008, אימן את פיינורד בין השנים 2007-08 וגם את קבוצת בורוסיה דורטמונד בשנים 2004-06. למונדיאל העפילו האורנג' מהמקום הראשון עם 8 ניצחונות ו-0 הפסדים או תיקו.
נבחרת דנמרק תופיע בפעם השלישית בתולדותייה במונדיאל, לאחר שעשתה זאת בפעם האחרונה בדרום קוריאה יפן ב-2002 וסיימה במקום העשירי והמכובד. במונדיאל לפני כן בצרפת, סיימו הדנים במקום השמיני. כזכור, ההישג הגדול ביותר של הדנים היה באליפות אירופה ב-1992 כאשۨ זכו בטורניר שנערך דאז בשוודיה. 

את הנבחרת מאמן מורטן אולסן, שמאמן את הנבחרת כבר משנת 2000, והצליח והעפיל ר ק למונדיאל בדרום קוריאה יפן ולאליפות אירופה ב-2000 ופורטוגל 2004, ששם סיימו בשלב רבע הגמר. 

שחקנים מפורסמים בדנמרק: דניאל אגר הבלם של ליברפול האנגלית. כריסטיאן פולסן הקשר של יובנטוס האיטלקית וכמובן הקשר הותיק, יספר גרונקיאר, שמשחק בקופנהאגן ובעל עבר מפואר. 

מעט עובדות לקראת המשחק:

1. חמישה מתוך ששת המפגשים האחרונים בין הולנד לדנמרק הסתיימו בתיקו וללא הכרעה. 

2. דנמרק ניצחה את כל שלושת משחקי הפתיחה האחרונים במונדיאל. 

3. הולנד הפסידה רק פעם אחת בשלב הבתים ב-12 המשחקים האחרונים. 

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק