בארגנטינה עוד יצטערו שוויתרו עליו

לוקאס באריוס, חלוץ נבחרת פרגוואי נולד בכלל בארגנטינה, אבל מראדונה עמוס החלוצים לא הזדקק לו והוא החליט להתאזרח ӕלשחק עבור פרגוואי. הערב, גם ג'יאנלואיג'י בופון צריך לחשוש ממכונת השערים של בורוסיה דורטמונד

יום שני 14 יוני 2010
אסף בילגורי
הערב (21:30) תפתח נבחרת פרגוואי את הופעותיה במונדיאל 2010 עם משחק מול אלופת העולם איטליה, לא פחות. פרגוואי ידועה בזכות הקשיחות ההגנתית שלה והמשמעת הטקטית, אבל למונדיאל הנוכחי היא מגיעה אופטימיות במיוחד. לסיבה לאופטימיות במחנה הפרגוואי קוראים לוקאס באריוס.

בתחילת אפריל, פחות מ-100 ימים לפני תחילת המונדיאל, מאמן נבחרת פראגוואי, ג'רארדו מארטינו קיבל בשורות נהדרות - לוקאס באריוס, החלוץ שנולד בכלל בארגנטינה, קיבל אזרחות פרגוואיית והוא יכול להשתמש בשירותיו במונדיאל 2010 בדרום אפריקה. "זה טירוף לוותר על שחקן כל כך מוכשר". כך אמר על באריוס מאמנו בנבחרת פראגוואי וידע למה.
באריוס, ארגנטינאי במקור, הבין שבנבחרת ארגנטינה שבסגל שלה מככבים חלוצים כמו ליאו מסי, היגואין, טבס ודייגו מיליטו אין לו מקום. הוא התאזרח בפראגוואי והרווח כולו שלהם. באריוס שיחק ב-2008 בקולו קולו אלופת צ'ילה, וכבש באותה עונה לא פחות מ-37 שערים עבור קולו קולו ובכך השווה את שיאו של לואיס  אלבארס מ-1963 ככובש הפורה בתולדות הליגה בצ'ילה.

יכולת הכיבוש המדהימה של באריוס לא נעלמה מעיניהם של הסקאוטים באירופה. בורוסיה דורטמונד החליטה להמר על היהלום הארגנטינאי ולא הצטערה על כך. באריוס חבר ۑדורטמונד לחברו לנבחרת פרגוואי נלסון ואלדז והוליך אותה בעונה החולפת לצמרת הבונדסליגה כשהוא מסיים כמלך השערים שלה עם 19 כיבושים ב-30 משחקים. במדי פרגוואי יש לבאריוס ממוצע של שער למשחק. באריוס, הוא האס אותו מתכוונת לשלוף הערב פרגוואי ולהציג אותו לעולם הכדורגߜ. מי יודע, אם ימשיך באותה יכולת גם במונדיאל, אולי גם דייגו מראדונה עוד יצטער שוויתר עליו.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק