השטרלינג עולה: אנגליה בשמינית

מונדיאל 2010, בית ג': למרות הפתיחה הגרועה נבחרת אנגליה השיגה את הניצחון המיוחל 0:1 קטן אך גדול מול נבחרת סלובניה. ג'רמיין דפו כבש את שער הניצחון

יום רביעי 23 יוני 2010
אייל כהן
איזו דרמה ענקית. נבחרת אנגליה עשתה את העבודה מבחינתה עם ניצחון 0:1 על נבחרת סלובניה, שתאלץ לראות את המשך אליפות העולם בדרום אפריקה בעיקר ממסך הטלויזיה. 

ג'רמיין דפו, החלוץ של אנגליה העניק את השער המיוחל עבור מיליוני האוהדים בממלכה הבריטית ובאיצטדיון. אומנם לא כדורגל גדול, אך שלל מצבים שהוחמצו ונהדפו בזכות משחק מצויין של השוער הסלובני, הנדאנוביץ' שבהחלט יסומן כעת ועשוי לקבל הצעות יוקרתיות למכביר. 

הרבה נחת לפאביו קאפלӕ, מאמן נבחרת אנגליה שהיה בלחץ אדיר לפני המשחק. אנגליה עברה שלב וזה המכשול הגדול של הנבחרת הזו, שרוצה להשיג היסטוריה חדשה באליפויות העולם, אבל תהיה חייבת להשתפר לקראת המעמדים הגבוהים יותר, כי יכולת כמו הערב לא תספיק. 

מחצית ראשונה: ג'רמיין דפו מעניק נחת לקאפלו

האנגלים פתחו בצורה שקטה את המשחק, כאשר פרנק למפארד ניסה את מזלו מ-30 מטר, אולם הנדאנוביץ' עצר בקלות. 


המעריצות של וויין רוני (גטי אימג')

אנגליה המשיכה בלחץ ובהתמדה, כדור נהדר של מילנר לרחבה בדקה ה-22, ג'רמיין דפו התמקם היטב ברחבה ודחק רגל, הכדור בשער - <ɳtrong>0:1 לאנגלים. 

כחמש דקות לאחר השער, אנגליה יכלה להגדיל את היתרון כאשר למפארד היה מול שער ריק ובעט לרקיע. שוב לחץ אדיר של אנגליה, כאשר סטיב ג'רארד שלח בעיטה שטוחה בדקה ה-30, אבל הנדאנוביץ' נותר כוכב הערב בסלובניה. 
č
מחצית שנייה: עשו את העבודה, שמרו על היתרון

במחצית השנייה אנגליה הייתה הרבה יותר מסוכנת ובפתיחה אף השיגה שני שערים, אך הם היו בנבדל ברור. בדקה ה-56 שוב הנדאנוביץ' עצר שער בטוח, כאשר בכדור קרן שנחתĠעל ראשו של ג'ון טרי, השוער הסלובני עצר מצויין לקרן. 


רוח לחימה אצל האנגלים (גטי אימג')

דקה לאחר מכןĠשוב כמעט גול לאנגליה, כאשר וויין רוני מצא עצמו מול השוער ובעט לקורה. הדקה ה-67 שייכת לסלובניה, שלוש הזדמנויות קורצות לשער הוחמצו בעקבות חוסר ריכוז ברגע האמת. 

חילוף תמוה בדקה ה-72 כאשר וויין רוני יצא ואילו ג'ו קול נכנס במקומו. לאחר החילוף אנגליה נראתה יותר כמנסה להעביר את הזמן עד לסיום במקום להשיג את השער השני.

אנגליה: דייויד ג'יימס, גלן ג'ונסון, מתיו אפסון, ג'ון טרי, אשלי קול, ג'יימס מילנר, גארת בארי, פרנק למפארד, סטיבן ג'רארד, ג'רמיין דפו (אמיל האסקי, 86), ווין רוני (ג'ו קול, 72)

סלובניה: סמיר הנדאנוביץ', מישו ברצ'קו, מרקו שולר, בושטיאן ססאר, בויאן יוקיץ', ואלטר בירסה, רוברט קורן, אלכסנדר רדוסאבלייביץ', אנדרז' קירם, זלאטן ליוביאנקיץ' (דדיץ', 62), מיליבוייה נובאקוביץ'.

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

טלספורט בפייסבוק