7

תיקו מאולץ&qɵot;: הפורטוגזיות בשמינית

מונדיאל 2010, בית ז': הקהל שרק בוז מהיציעים לנוכח הכדורגל העלוב על כר הדשא בתיקו המאופס והמאכזב בין ברזיל לפורטוגל, שהעלה את שתיהן לשמינית הגמר

יום שישי 25 יוני 2010
אייל כהן
טובות השתיים מן האחת: כך הרגישה ברזיל לצד בת דודתה הפורטוגזית פורטוגל שסידרו לעצמן מקום בשמינית הגמר לאחר תיקו (כפוי) מאופס בין שתיהן לשמינית הגמר. 

יכולת חלשה מאוד של ברזיל, שנאלצה להסתדר ללא קאקה לא טובה מספיק לתירוצים. ברזיל ככה לא תוכל להמשיך רחוק בדרום אפריקה ותאלץ לשנות גישה במהרה. הנבחרת של דונגה נראתה משעממת והעדות לכך הינה השריקות בוז של הקהל לקראת סיומו. 

ומה עם פורטוגל? חוץ מכריסטיאנו רונאӜדו שהעיף למעלה מ-10 בעיטות לרקיע לא נראו מצבים יוצאי דופן, אולי אחד או שניים שחוליו סזאר עצר מצויין. פורטוגל גם כן נראתה משעממת והשלימה עם העלייה עוד בטרם החל המשחק.

מחצית ראשונה: מצב וחצי, מחצית חלשה. חלשה מאוד

דני אלבס, שהוסב לעמדת הקשר שלח בעיטה ראשונה במשחק בדקה החמישית שלא הייתה רחוקה מהמסגרת של אדוארדו. 


חיוכים בצד הפורטוגלי (גטי אימג')

פורטוגל נכנסה לעניינים בדקה ה-18, עם התקפה נהדרת מאגף שמאל, מיירלש מצא את טיאגו פנוי במרכז הרחבה, ששלח בעיטת יעף מהאויר, שחמקה מהמסגרת סנטימטרים בודדים. 

הזדמנות גדולה לברזיל לעלות ליתרון - בדקה ה-30 נילמאר הסתנן ברחבה לכדור רוחב, שלח כדור לרשת, אבל אדוארדו בשנייה האחרונה עצר את הכדור לקורה. המשחק הפך להיות יותר אגרסיבי והשופט שלף לא פחות מ-7 כרטיסים צהובים במחצית אחת. 

מחצית שנייה: נקודה מאכזבת לכל צד

פורטוגל פתחה בהתלהבות את המחצית השנייה, כאשר כדור עומק נשלח לכריסטיאנו רונאלדו, שניסה למסור במהרה רוחב, אולם לוסיו היה שם בזמן הנכון ומנע זאת. 


הקהל הברזילאי צבוע היטב (גטי אימג')

עוד הזדמנות אדירה פוספסה: בדקה ה-60 כדור נהדר של רונאלדו, שניסה לעבור את המגן השמאלי, שניסה להרחיק לא טוב לכיוון מיירלש, שמול השוער סזאר, עצר בשנייה האחרונה שער בטוח. 

שתי הנבחרות הורידו הילוך לחלוטין במחצית השנייה ונראה כי התיקו משקף ואולי מתאים להן יותר מכל. בניגוד לתוכניות התיקו, רמירס כמעט וגנב שער עם בעיטה שהוסתה לחיבורים ואדוארדו עצר שער בטוח.

ברזיל: ז'וליו סזאר, מייקון, לוסיו, חואן, מישל באסטוס, ג'ילברטו סילבה, פליפה מלו (ג'וזה, 45), דני אלבס, נילמאר, ז'וליו באפטיסטה, לואיס פביאנו (גראפיטה, 85)

פەרטוגל: אדוארדו, מיגל, פפה, ריקרדו קרבאליו, פאביו קואנטראו, ריקרדו קוסטה, טיאגו, ראול מיירלש, דודה (סימאו, 55), כריסטיאנו רונאלדו, דני

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

טלספורט בפייסבוק