תיקו 0:0 שלח את שוויӥ הביתה

מונדיאל: חניכיו של היצפלד היו תלויים בעצמם, והלחץ עשה את שלו. תיקו מאופס מול הונדורס סיים עבור שתי הנבחרות את הטורניר. ספרד וצ'ילה בשמינית הגמר

יום שישי 25 יוני 2010
מערכת מונדיאל
נבחרות שוויץ והונדורס נפרדו הערב (שישי) מהמונדיאל, כשסיימו את המשחק האחרון במסגרת שלב הבתים בתיקו מאופס. חניכיו של אוטמאר היצפלד הגיעו לשיא כבר בניצחון על ספרד במשחק הפתיחה, לא ניצלו את הפריבליגיה- כשהיו תלויים הערב רק בעצמם, וניצחון בהפרש שני שערים היה מעߠיק להם את הכרטיס לשמינית הגמר ולא השכילו למצוא את הרשת במשך 90 דקות. 0:0 בסיום, אשר משרת אך ורק את ספרד וצ'ילה, שמבטיחות את מקומן בשלב הבא.

מהלך המשחק:

כ-10 דקות משריקת הפתיחה, אינלר רשם הזדמנות ראשונה לזכות השוויצרים, אך הבעיטה שלו מכ-20 מטרים חמקה מחוץ למסגרת. 7 דקות לאחר מכן, דרדיוק התרומם והגיע ראשון לכדור שהוגבה לעברו ע"י באӨנטה מימן, אך מכ-7 מטרים נגח החוצה. 

אגף ימין של צ'ילה המשיך להיות פעיל, ובדקה ה-41 דרדיוק שלח כדור מדוד לעבר נ'קופו בתיבת החמש, אך האחרון ניסה לעצור עם החזה ואיבד את הכדור בשלומיאליות. 

פתיחת המחצית השניהĠלא ניבאה רבות, ובדקה ה-66 יאקין קיבל הזדמנות להרעיד סוף סוף את הרשת כשזכה לבעיטה חופשית מכ-25 מטרים, אך הכדור ששלח נעצר בחומה.

בדקה ה-71, בנאליו הציל את נבחרתו מפיגור וודאי. סואזו דהר במתפרצת של הונדורס והותיר את אלברז לבדו מול שוערה של ӕולפסבורג, שבקצות אצבעותיו הצליח למנוע שער בטוח.

בדקה ה-85, הונדורס מצאה את הרשת, אך השער נפסל בטענת נבדל גבולית.


הרכב נבחרת שוויץ: דייגו בנאליו, סטפן ליכשטיינר, סטפן גריכטינג, סטיבן פון ברגן, רטו ציגלר, טרߠקילו בארנטה, גוקאן אינלר, בנג'מין הוגל, גלסון פרננדס (הקאן יאקין 46'), ארן דרדיוק, בלייס נ'קופו (אלכסנדר פריי 69').

הרכב נבחרת הונדורס: נואל ויאדארס, אוסמן צ'אבס, מיינור פיגרואה, ויקטור ברנרדז, מאוריסיו סאביון , ג'וני פלאסיוס (וולקאם ג'ורג'י 78'), ווילסון פלאסיוס, הנדרי תומאס, אדגר אלברז, רמון נונייז (וולטר מרטינז 66'), דויד סואזו.

צילום: Getty Images.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק