פיפא אומרת לא לטכנולוגיה

ראשי פיפ"א ערכו היום ישיבה דחופה עקב טעויות השיפוט אתמול במונדיאל, אבל החליטו לא לאשר הכנסת עזרים טכנולוגיים למגרשים. דובר פיפ"א: "אי אפשר למנוע טעויות במאה אחוז. מה שכן, נשקול להוסיף עוד עוזר שופט"

יום שני 28 יוני 2010
מערכת מונדיאל
 למרות ߩתי שערוריות השיפוט אתמול במשחקי שמינית גמר המונדיאל, בפיפ"א מסרבים להכניס עזרים טכנולוגיים למגרשי הכדורגל. כזכור, אתמול (ראשון) שער חוקי למהדרין של פרנק למפארד מאנגליה נפסל בטענה שגוייה שהכדור לא עבר את קו הרוחב. במשחק השני בין ארגנטינה למקסיקו,̠אושר שערו של קרלוס טבס, למרות שהובקע מנבדל ברור.

אולם, במסיבת עיתונאים שערכו היום נציגי פיפ"א ביוהנסבורג, מזכיר פיפ"א ג'רום ואלקה, הצהיר שהשימוש במצלמות טלוויזיה במהלך המשחקים, כלל לא על הפרק ולא יהיה שימוש דומה גם בעתיד.


Ċמה שכן מתכננים בפיפ"א לעשות כדי להקטין את טעויות השיפוט, זה להוסיף עוד שופטים למגרשים. ואלק הוסיף ואמר: "אנחנו בהחלט שוקלים להוסיף עוד שופט או שניים למשחקי הכדורגל. זה יכול לסייע לשופט הראשי, שיש לו עוד זוג עיניים שעוקב ומתסכל על המהלכים במגרש&q͵ot;

למרות הביקורת הקשה נגד בלאטר ופיפ"א, באירגון דנו היום ברפורמות עתידיות במגרשי הכדורגל. אחת הסוגיות היתה האם לאפשר להשתמש במסכי הטלוויזיה במהלך המשחקים, אך 6 הצביעו נגד המהלך לעומת 2 בלבד שהצביעו בעד.

תגובות

8

טלספורט בפייסבוק