7

שיבק: המטרה להעפיל לאליפות אירופה

הנבחרת הישראלית ערכה הבוקר מסיבת עיתונאים ראשונה לקראת מוקדמות היורובאסקט. האימונים נפתחו כבר הבוקר בחוף הים, בלותנטל וכספי שוחררו

יום רביעי 30 יוני 2010
מערכת TELESPORT

שחקני נבחרת הכדורסל של ישראל פתחו היום באופן רשמי את ההכנות לקראת מוקדמות אליפות אירופה. השחקנים ערכו אימון כושר על חוף הים בהרצליה, ערכו שיחה עם המאמן החדש, אריק שיבק, והחלו באימונים לקראת המשימה הקשה.

ישראל שובצה בבית המוקדמות עם מונטנגרו, איטליה, לטביה ופינלנד לקראת האליפות שתיערך בשנה הבאה בליטא. שלושה שחקנים קיבלו שיחרור מאימון הבוקר: יניב גרין, דיוויד בלותנטל ועמרי כספי, כששלושתם אמורים להמנות על החמישייה הראשונה לש הנבחרת.

אריק שיבק פתח את מסיבת העיתונאים לכבוד תחילת האימונים ואמר: "כבר לפני חודשיים הצגתי את הצוות המקצועי. אני שמח מאוד על הצוות שעובד איתי, דן שמיר ועודד קטש. אין הרבה הפתעות לגבי סגל השחקנים, זה לא סוד שאנחנו לא עמוקים במגווןȠהשחקנים אבל הנבחרת שלנו מאוזנת מאוד, יש בה שחקנים צעירים ומנוסים כאחד, בסה"כ יצא לנו שילוב טוב".

שיבק גם דיבר בקצרה על היריבות והמטרות: "יש לנו מטרה אחת ויחידה - לעלות לאליפות אירופה. יש לנו הגרלה מאוד קשה בעקבות השיטה של פיב&qɵot;א. היריבות שלנו חזקות, נבחרת מונטנגרו היא אולי החזקה ביותר במוקדמות אליפות אירופה. נוטים לזלזל בפינלנד אבל היא תעשה חיים קשים לכל הבית. אני בטוח שנבחרת ישראל תהיה לוחמת ותעשה הכל על מנת להשיג את המטרה ולהעפיל לאליפות אירופה".

המאמן הלېומי התייחס גם לכוכב הגדול של הנבחרת, שחקן ה-NBA עמרי כספי: "עמרי רשם עונה מדהימה בסקרמנטו והלחץ עליו יהיה גדול, אבל אי אפשר לצפות ממנו לעשות הכל. זה לא עובד ככה. לעמרי יהיה תפקיד מרכזי נבבחרת, הוא יתרום את חלקו וזה לא שכל הנבחרת על הגב שלו".
גם האלוף הטרי ומאמנה החדש של הפועל ירושלים, עוזר המאמן עודד קטש אמר: "אני רוצה לברך את כולם לפני שאנחנו פותחים. יש לנו את היתרונות והחסרונות מול כל נבחרת, נצטרך להביא את הערך המוסף. אנחנו שמחים מאוד על ההיענות של שחקני הסגל ۜהתייצב עבור נבחרת ישראל".

טל בורשטיין, שחתם החודש בחזרה במכבי תל-אביב וכן קפטן הנבחרת אמר: "מצפה לנו משימה מאוד קשה וחשובה, אנחנו נצטרך לעבוד קשה בשביל להצליח בה. אנחנו יכולים להבטיח שנעשה את מירב המאמצים על מנת להצӜיח במטרה".

שלב המוקדמות יחל בשני באוגוסט והנבחרת הישאלית תפתח את משחקיה בחוץ מול איטליה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק