החלטת ההתאחדות מפלה אותנו לרעה

בעוד מכבי תל אביב ממשיכה להתכונן לפתיחת העונה במחנה האימונים בהולנד, הגיב נציגו של זבעלים מיץ' גולדהאר, ג'ק אנגלידיס, על המדיניות החדשה של ההתאחדות לכדורגל לגבי חוזי שחקנים

יום חמישי 01 יולי 2010
 במכבי ת"א ממשיכים בהכנות לקראת העונה הקרובה, במחנה האימון שהם מקיימים במירלו - הולנד. ובינתיים, ג'ק אנגלידיס, נציגו הקפריסאי של מיץ' גולדהאר הבעלים של הקבוצה, הגיב על החלטת ההתאחדות לגבי המדיניות החדשה לגבי חוזי שחקנים המשתכרים מעל מליון וחצי ש"ח לעונה.

"ההחלטה של ההתאחדות הינה מפלה בכך שהיא משמיטה את המושג המידתי, אשר למעשה אמור להפוך את ההחלטה לרלוונטית עבור כל המועדונים . האם התאחדות הכדורגל בישראל מתעניינת רק בהגנהĠעל שחקנים שמשלמים להם היטב? מה לגבי שחקנים במועדונים קטנים יותר אשר מצבם הפיננסי אינו איתן כשל מכבי תל אביב - הם לא ראויים להגנה? ברור שהם ראויים לכך, אבל מהם התעלמו. למה?"

"אני לא בטוח מה הוא המניע האמיתי מאחורי תקנות אלה, אך המטרהĠהמוצהרת שלה פשוט הוחטאה. אני מאמין כי לתקנות אלה יהיו השלכות לא רצויות וכי הן ירפו את ידיהם של משקיעים כלכליים אמיתיים בכדורגל הישראלי – זאת מאחר שמשקיע מחפש עקביות לטווח ארוך, הוגנות וסבירות מהרשויות. במקרה זה, ההתאחדות היא הסמכות, והחקיקה החפוזה שߑיצעה מעוררת מחשבות."

"תקנה כזו אימפולסיבית ותוקפנית שמגיעה מההתאחדות לכדורגל שולחת את המסר הלא נכון לכולם: היא דומה למקומות אחרים בעולם שבהם החוקים משתנים בפתאומיות או ללא יעוץ - רק עם העמדת הפנים של הליכים דמוקרטיים. התנהגות זו היא̠דרקונית והיא לא לטובת הליגה".

בתוך כך, הצוות המקצועי ממשיך להתכונן לקראת משחק האימון הראשון במחנה האימונים, ביום שבת מול ברונדבי. הנבחן ג'יבריל סדיבה אינו בכושר ומתקשה להרשים עד כה, אך ימשיך לקבל את ההזדמנות להוכיח את עצמו. 

יוסי מזרחי יצפה היום במשחק המוקדמות בליגה האירופית בין קבוצת סנטה קולומה האנדורית ובין מוגרן המונטנגרית, כאשר המנצחת בסיכום שני המפגשים תפגוש את מכבי תל אביב. המשחק הראשון של הצהובים בזירה האירופית ייערך בבלומפילד בעוד שבועיים בדיוק.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק