מראדונה: הנקמה תהיה על הדשא

מונדיאל 2010: לקראת שלב רבע הגמר הרותח בין גרמניה לארגנטינה, החלה הלוחמה הפסיכולוגית בין שתי הנבחרהת, מראדונה ענה לשווינשטייגר, שכינה את הדרום אמריקאים "חסרי נימוס": "הוא מתוח יותר מדי"

שבת 03 יולי 2010
אייל כהן
 הם מ-פ-ח-ד-י-ם? הלוחמה הפסיכולוגית בין ארגנטינה לגרמניה עולה שלב. הגרמנים כנראה הבינו שכדי לעורר את זעמם של הדרום אמריקאים, זה לא יהיה קשה במיוחד, פשוט תפנו ישר ללב והנשמה, שמאחדת אומה שלמה. 

"חסרי נימוס" - כך תיאר הקשר הגרמני בסטיאן שווינשטייגר את הארגנטינאים בדרום אפריקה. פיליפ להאם, חברו לנבחרת ולבאיירן מינכן הוסיף ואמר: "אימפסולסיבים ולא רגועים". 
דיבורים מסוג אלו לא הותירו את הארגנטינאים אדישים, או לפחות האדם העומד במערכת, דייגו ארמנדו מראדונה שהשיב אש במותחן הפסיכולוגי בין שתי נבחרות העל: "אין לנו זמן למעשה להתעסק בשווינשטייגר. הנקמה תהיה על הדשא, לא מחוצה לו" - כזכור על אותו רבע גמר בברלין שגרמניה הדיחה את ארגנטינה ב-2006. 

הזיכרון של שחקני ארגנטינה מ-2006 מסתבר שעדיין לא נמחק, כאשר הגרמנים עוד לעגו וליגלגו לאחר הפנדלים ומבחינת הדרום אמריקאים זה הזמן להחזיר את הגלגל לאחור: "אני לא דואג עߜ מה שהם אמרו על הפנדלים שלנו, הפעם הסיפור יהיה שונה לגמרי" - סיכם מראדונה.

תמונה: גטי אימג'.  

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק