אנחנו בתוך חלום

וסולי סניידר הנרגש הגיב כך על העליה של Ӕולנד למשחק גמר גביע העולם. ברט ואן מרוויק: "הגענו לגמר ממדינה כל כך קטנה וזו גאווה גדולה". דייגו פורלאן: "חבל שהאוהדים שלנו התאכזבו"

יום רביעי 07 יולי 2010
שלמה חסיד
 בנבחרת הולנד חגגו כהוגן את ההעפלה לגמר הגביע העולמי אחרי ניצחון 2:3 על אורוגוואי.

המאמן ההולנדי, ברט ואן מרוויק, אמר: "עשינו עד עכשיו טורניר גדול, אבל כמובן שאנחנו לא מסתפקים בכך ורוצים את הגביע. לדעתי הגמר יהיה פתוח והכול בו אפשרי. הגענו לגמר ממדינה לא גדולה באירופה ןמבחינתי זה הישג מדהים שלנו".
 
ווסלי סניידר אמר: "כשאתה מגיע לגמר אתה מוכן לעשות את הכול כדי לטעום מהגӑיע. מגיע לעם ההולנדי גביע, הרגשנו היטב את התמיכה שלו במונדיאל הזה, אבל ברור שמצפה לנו יריבה גדולה וחזקה. לדעתי הולך להיות גמר מדהים ואני מאמין שננצח".

גם רובין ואן פרסי, שאמנם לא כבש אך היה נהדר במחצית השניה, אמר: "זו הרגשה כל ӛך נפלאה. להשיג כך את הגמר גורם לי לצמרמורת. ידענו שלאורוגוואי יש נבחרת טובה וידענו שלא יהיה קל מולם. הם לא ויתרו עד שהשופט שרק לסיום. ניצחנו את אורוגוואי עם כדורגל התקפי. הבקענו שלושה שערים יפים ונלחמנו חזק כדי לנצח".

בצד האורוגוואי התאכבו מההפסד. דייגו פורלאן סיכם: "היינו כל כך קרובים, אבל השורה התחתונה שהולנד מגיעה בצדק לגמר. אנחנו עדיין לא מעכלים את ההפסד כי בדקות האחרונות היינו יכולים לכפות הארכה וחבל שהקהל שלנו התאכזב. היה לנו טורניר מדהים. חבל שאף נבחۨת מדרום אמריקה לא תהיה בגמר".

בסיום השמיע טבארז, מאמן אורוגוואי, טענות כלפי השופט בגין השער השני של ההולנדים ואמר כי הוא הובקע מנבדל. למרות זאת ידע טבארז להחמיא גם לשחקניו וגם להולנדי: "אני מאוד גאה בשחקניי. היריבה שלנו הייתה טەבה יותר מול השער וזה מה שהכריע את המשחק. הגענו מאוד רחוק ואף אחד לא ציפה מאיתנו להיות בחצי הגמר. זה בהחלט מנחם ומרגיע את העצב והאכזבה מההפסד". 
 

תגובות

0

טלספורט בפייסבוק