המתחרים של שלומי

שלומי ארביטמן חתם בגנט, בה משחקים לא פחות מתשעה חלוצים. עשו היכרות עם שמונת השחקנים שיתחרו עם מלך השערים של ליגת טוטו על חולצת ההרכב הראשון של הקבוצה הבלגית

יום רביעי 07 יולי 2010
שלמה חסיד

לא מעט אנשי כדורגל הרימו גבה כששלומי ארביטמן החליט לחתום בקבוצת גנט הבלגית. לא בגלל שארביטמן יכול היה למצוא אולי קבוצה טובה יותר, אלא מפני שגנט, כך נדמה, היא אחת הקבוצות האחרונות בכדורגל האירופאי שהבעיה שלה היא בהתקפה.

למעשה, למאמן דורי פרנקי, יש לא פחות מתשעה שחקני התקפה בסגל, ביחד עם שלומי ארביטמן. החלוץ הישראלי, שהיה כמובן הכובש המצטיין בליגת העל בעונה שעברה, כבר אמר שאין לו כל חשש על היאבקות על חולצת ההרכב, אך ߐנו ניסינו לעשות את החיים קצת יותר פשוטים עבורו ולהכיר לו את חבריו בתחרות על ההרכב הראשון בקבוצה הבלגית.

תכירו את שמונה החלוצים האחרים של גנט.

זלאטן ליוביאנקיץ' (בצילום התחתון) - חלוץ נבחרת סۜובניה, בה הבקיע חמישה שערים ב-20 הופעות. שיחק בעבר בדומז'אלה הסלובנית והבקיע 43 שערים ב-155 הופעות. בשנתיים האחרונות, אז הגיע לגנט, הבקיע 13 שערים ב-61 הופעות. לפני ארבע שנۙם הוא נבחר לשחקן השנה בסלובניה ונבחר לאחת ההבטחות בכדורגל הסלובני.

טים סמולדרס - חלוץ בלגי שיכול לשחק גם כקשר, שיחק בעבר בקלאב ברוז' וברוזנדאל ההולנדית, בשרלואה ובעונה האחרונה בגנט. מדובר באחד החלוצים החלשים בסגל, כשבעונ۔ שעברה הוא הבקיע שלושה שערים בלבד.

מייבה לייה - חלוץ מסנגל, בן 27, שהוא למעשה כוכב הקבוצה ואחד השחקנים הבטוחים בהרכב. כבש בעונה האחרונה 11 שערים, הגיע אל גנט אחרי שכיכב במדי זולטה ווגראם בה הבקיע 25 שערים בשתי עונות̮

אדנאן קוסטוביץ' - אחד השחקנים המבוגרים בסגל של הקבוצה הבלגית. כבש בעונה האחרונה 13 שערים. בעבר הוא שיחק בליגה הצרפתית, אך את ההתקדמות המשמעותית בקריירה רשם דווקא במוסקרן הבלגית, בה ב-3 עונות כבש 45 שערים. בעברו הוא̠נמנה על סגל נבחרת בוסניה וכבש שער אחד בחמש הופעות.

 אדקמבי אולפייד- אחד השחקנים הוותיקים בסגל של גנט. החלוץ הטוגולזי בן ה-30 שייך לסגל הרחב של נבחרת ארצו, בה הבקיע 7 שערים ב-33 הופעות. הוא עבר כבר לא מעט קבוצות בקריירה שۜו, כששיחק בלוקרן הבלגית, עבר לליגה הצרפתית ושיחק במדי ליל וניס ומצא את מקומו לפני ארבע שנים בגנט, שם הבקיע 36 שערים ב-70 משחקים. החיסרון הגדול שלו הוא גובהו, 1.7 בלבד, ובשל כך מתקשה בכדורי גובה.

אלימנה קוליבאלי (משמאל)- חלוץ נוסף מסנגל שהצטרף לגנט בעונה שעברה מקורטייק והיה לאחד הכובשים המצטיינים של הקבוצה, 11 שערים ב-27 משחקים. בעברו הוא שיחק במספר קבוצות בבלגיה, אך באף אחד מהם לא הרשים. מדובר בөחקן גבוה במיוחד, 1.90. 

סטין דה סמט- אחת האכזבות היותר גדולות של גנט בשנים האחרונות. הגיע לפני כשנה לקבוצה מסרקל ברוז' לאחר ששיחק גם בנבחרת הצעירה של בלגיה ורשם הופעה בודדת בנבחרת הבוגרת. קשר שמשחק גם כחלוץ וכמו ארביטמן Ӝובש את חולצה מספר 19, אולם בעונה האחרונה מיעט לשחק וכבש שלושה שערים בתשעה משחקים. עשוי לזכות לאשראי לא קטן מאחר והוא חתום ל-5 שנים. הוא אף כבש את אחד השערים במשחק ההכנה מול מכבי ת"א.

לואיג'י פירוני- החלוץ הבלגי בן ה-29 שיחק בעבר בלא מעט קבוצות בבלגיה וצרפת, ביניהם לאנס, אוקזר, נאנט, סטאנדרד ליאז', אנדרכלט ועוד. רק השנה הגיע לגנט אחרי עונה מאכזבת למדי בואלנסיין הצרפתית. בעברו רשם 24 הופעות נבחרת הבלגית והבקיע שני שערים בלבד.צילומים: GETTYIMAGES האתר הרשמי של גנטתגובות

טלספורט בפייסבוק