הגמר: 10 פרטי טריוויה להנאתכם

לקראת גמר מונדיאל 2010, ערכנו מספר רב של פרטי טריוויה שיעזרו לכם להבין את גודל המאורע שייערך הערב ביוהנסבורג. התקווה היא שנחזור לימי הגמרים הגדולים שהסתיימו ב-1990

יום ראשון 11 יולי 2010
מערכת מונדיאל
גמר גביע העולם הערב בין נבחרות הולנד וספרד יכתיר בוודאות זוכה חדשה בגביע. את הפרט הזה כבר מכיר כל חובב ספורט, שיודע גם כי הערב זאת תהיה הפעם הראשונה בה נבחרת אירופאית תזכה בגביע שלא על אדמת אירופה.

אבל יש עוד פרטי טריוויה רבים שכדאי יהיה לשים אליהם לב:

הולנד וספרד נפגשו כבר תשע פעמים במשחקי המונדיאל השונים. כל נבחרת ניצחה ארבע פעמים ומשחק אחד הסתיים בתיקו.

הולנד מגיעה לגמר אחרי שניצחה בששת משחקיה עד כה, ואם תנצח גߝ הערב זהו יהיה הניצחון השביעי שלה שישלים מאה אחוזי הצלחה. אם היא תצליח בכך היא תהיה לנבחרת החמישזית שעושה זאת לאחר שעשו זאת גם אורוגוואי ב-1930, איטליה ב-1938 וברזיל שנים 1970 ו-2002. 

אם לספרד מדובר בגמר מונדיאל ראשון, ולהולנד מדובר בגמۨ שלישי אם כי היא עדין לא זכתה, בשני הפסדיה האחרונה של הולנד בגמר ב-1974 ו-1978 הולנד הבקיעה שער אחד בכל משחק.

רק ארבע נבחרות הופיעו מספר פעמים רב יותר בגמרים מאשר הולנד: גרמניה, ברזיל, ארגנטינה ואיטליה.

הולנד הפסידߔ רק במשחק אחד מתוך עשרת משחקיה האחרונים בטורניר גביע העולם. מצד שני, הולנד לא הצליחה לשמור על שער נקי בארבעת משחקיה האחרונים במונדיאל. להולנד יש רצף של 25 משחקים ללא הפסד, רצף מדהים לכל הדעות.

 אם הולנד תזכה במונדיאל הערב, זאת תהיה פעם רߐשונה בה נבחרת זוכה במונדיאל מבלי שהיא אירחה אי פעם את המשחקים. ספרד אמנם לא זכתה במונדיאל, אך היא אירחה את המשחקים ב-1982, אז זכתה בגביע איטלקי. 

גמר המונדיאל הערב הוא השני ברצף בו משחקות שתי אירופאיות, רצף שלא היה קיים החל מגמר 1986, אזĠשיחקו בגמר ארגנטינה וגרמניה ולאחר מכן בשנים 1990, 1994, 1998 ו-2002 שיחקה תמיד נבחרת אירופאית מול נבחרת דרום אמריקאית.

נתון מדהים - זה יהיה גמר גביע העולם הראשון בהיסטוריה בו לא ישחקו ברזיל, ארגנטינה, גרמניה או איטליה. 

ספרדȠניצחה 42 מ-44 המשחקים האחרונים שערכה ואת שני האחרים היא הפסידה. 

דויד וייה כבש שישה מתוך שמונת השערים האחרונים של ספרד במונדיאל.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק